logo

Photoshop dla Fotografów • HDR

Warsztaty Fotograficzne • Obróbka Cyfrowa • 20200224 • 1900 - 2100+/- • Sopot

Obróbka w fotografii cyfrowej jest ważnym elementem, który może wpływać na wynik końcowy naszych zdjęć. W niektórych rodzajach fotografii jak w fotografii HDR obróbka cyfrowa jest kluczowa i bez niej nie powstanie planowane zdjęcie. Podczas warsztatów zajmiemy się wywołaniem zdjęć HDR i stworzeniem końcowego obrazu za pomocą darmowych i płatnych narzędzi.

HDR to skrót od angielskiego High Dynamic Range. Gdzie zakresem dynamicznym (DR) określa się rozbieżność pomiędzy jasnymi tonami i ciemnymi. "High" oznacza, że technika zawiera szerokie spektrum tonów od bardzo jasnych po bardzo ciemne, co technicznie nie jest możliwe dla aparatu fotograficznego, ale jest standardem dla ludzkiego oka. Innymi słowy fotografia HDR jest odwzorowaniem tego, co widzi człowiek i jest techniką najwiarygodniej oddającą świat, jaki widzimy, na co dzień. Efekty przesycenia kolorów, kontrastów i struktury, które możemy spotkać w zdjęciach HDR nie mają nic wspólnego z tą techniką, za to są osobistą ekspresją artystyczną fotografów, który mniej lub bardziej umiejętnie decydują się na określony efekt.

Podczas zajęć nauczysz się jak obrabiać zdjęcia HDR do podstaw z elementami zaawansowanymi. Do obróbki cyfrowej będziemy używać programów:

• Photomatix Pro - w pełni funkcjonalny program można pobrać za darmo na zdjęciach zostanie umieszczony znak wodny.

• HDR Efex Pro - poprzednia wersja programu jest darmowa. Należy zainstalować wersję: Google Nik Collection v1.2.11

• Adobe Photoshop - program w wersji testowej 7 dni. Lub płatna subskrypcja.

Zajęcia przeznaczone dla pasjonatów fotografii oraz osób poszukujących kreatywnej techniki tworzenia zdjęć HDR.

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne by zapamiętać i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes.

[] Praktyczne Warsztaty Fotograficzne. W niedzielę 23 lutego w godzinach 13:00 - 15:00 odbędą się warsztat praktyczne Fotografia HDR. Wykonamy zdjęcia które następnie będą stanowić materiał do dalszej nauki związanej z obróbką cyfrową. Zgłoszenia emailem na adres: warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200223 Gdynia. Więcej informacji: warsztaty.studiopcf.com/20200223_Gdynia.html

[] Materiały Edukacyjne. Uczestnikom zostanie przekazany ogólny materiał edukacyjny dotyczący fotografii HDR, oraz e-book na temat kreatywnych technik HDR. (HDR • Podstawowa Obróbka Cyfrowa [PDF]; HDR • Kreatywne Techniki Fotograficzne [PDF])

[] Poziom dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka techniki obróbki cyfrowej stosowanej w fotografii HDR.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Photomatix Pro 5 lub 6, Google Nik Collection i opcjonalnie Adobe Photoshop.

Gdzie: Sopot.

Czas: 24 lutego 2020. Spotykamy się o 19:00 na dworcu kolejowym w Sopocie przy ruchomych schodach.

Koszt: 100 zł (50 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego i uczestników warsztatów fotografii HDR w dniu 20200223)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200224 PSDF. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca

#HDR #HighDynamicRange #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #Movid #Topaz Media #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze
line