logo

HDR • Zakres Dynamiczny w Fotografii

Warsztaty Fotograficzne • 20200223 • 1300 - 1500+/- • Gdynia

Fotografia o zwiększonej tonalności (HDR) pozwala na pokazanie świata według naszego poglądu, gdzie możemy kontrolować światło i cień. Poznanie tej techniki jest nieodzowne dla każdego fotografowania. Stosowanie jej to już inna kwestia, ale dzięki znajomości techniki HDR możesz zdecydować, kiedy ją stosować.

HDR to skrót od angielskiego High Dynamic Range. Gdzie zakresem dynamicznym (DR) określa się rozbieżność pomiędzy jasnymi tonami i ciemnymi. "High" oznacza, że technika zawiera szerokie spektrum tonów od bardzo jasnych po bardzo ciemne, co technicznie nie jest możliwe dla aparatu fotograficznego, ale jest standardem dla ludzkiego oka. Innymi słowy fotografia HDR jest odwzorowaniem tego, co widzi człowiek i jest techniką najwiarygodniej oddającą świat, jaki widzimy, na co dzień. Efekty przesycenia kolorów, kontrastów i struktury, które możemy spotkać w zdjęciach HDR nie mają nic wspólnego z tą techniką, za to są osobistą ekspresją artystyczną fotografów, który mniej lub bardziej umiejętnie decydują się na określony efekt.

Podczas zajęć nauczysz się jak tworzyć zdjęcia HDR do podstaw z elementami zaawansowanymi. Fotografia HDR z założenia jest tylko półproduktem do dalszej obróbki cyfrowej za pomocą dedykowanych programów jak Photomatix Pro, Aurora HDR, HDR Efex Pro lub dedykowanych modułów zawartych w programach e.g Photoshop. Uczestnicy warsztatów otrzymają materiał edukacyjny dotyczący post produkcji z użyciem darmowych i płatnych programów.

Zajęcia przeznaczone dla pasjonatów fotografii oraz osób poszukujących kreatywnej techniki tworzenia zdjęć HDR.

[] Obróbka Cyfrowa • W poniedziałek 24 lutego w godzinach 19:00 - 21:00 odbędą się warsztat z post produkcji cyfrowej: Photoshop dla Fotografów o HDR. Wykonamy obróbkę cyfrową za pomocą Photomatix, HDR Efex Pro 2 (darmowy program), oraz Adobe Photoshop. Koszt udziału w zajęciach dla osób uczestniczących w warsztatach fotografii HDR, oraz członków SKF wynosi 50zł. Dla pozostałych uczestników 100zł. Zgłoszenia emailem na adres: warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200224 PSDF. Więcej informacji: warsztaty.studiopcf.com/20200224_PSDF.html

[] Materiał Edukacyjny • Uczestnikom zostanie przekazany ogólny materiał edukacyjny dotyczący fotografii HDR, oraz e-book na temat kreatywnych technik HDR. (HDR o Podstawowa Obróbka Cyfrowa [PDF]; HDR o Kreatywne Techniki Fotograficzne [PDF])

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka techniki fotograficznej HDR.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Statyw. Dla chętnych: filtry.

Gdzie: Gdynia.

Czas: 23 lutego 2020. Spotykamy się o 13:00 przed molo w Gdyni Orłowie.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200129 Gdynia. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną.

Status: wolne miejsca

#Gdynia #Orłowo #HDR #BW #HighDynamicRange #HyperRealisiticImage #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #Movid #Topaz Media #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze
line