strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Reportaż Fotograficzny • Edycja i Skład Graficzny

Warsztaty Obróbki Cyfrowej • 20190930 • 2000 - 2200+/- • Sopot

Fotografia reporterska opowiada historię i samo stworzenie zdjęć jest tylko półproduktem, a nie reportażem. By powstał reportaż trzeba poukładać zdjęcia w całość tak by opowiadały historię jaką chcesz przekazać. Zdjęcia można pokazać na różne sposoby to one decydują w znacznym stopniu czy reportaż jest mocny czy słaby. Zdjęcia zestawione w taki sposób by się nawzajem wzmacniały jest sporym wyzwaniem. Równie dużą trudność może przysparzać podjęcie decyzji, które zdjęcia wyrzucić z reportażu, ponieważ go osłabiają...

Podczas zajęć będziemy pracować z praktycznymi rozwiązaniami związanymi ze składem graficznym reportażu. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych praktycznym składem graficznym również na teorię dotyczącą reportażu podróżniczego. Darmowe zajęcia odbędą się Sopotece 30 września o godzinie 18:00 (więcej informacji w dalszej części ogłoszenia).

Skład graficzny i obróbkę zrobimy za pomocą Adobe Lightroom.

Podczas zajęć nauczysz się:

• Doboru zdjęć do reportażu. Jak je ze sobą zestawiać i na co zwracać uwagę? • Skład graficzny który osłabia i wzmacnia zdjęcia. Jak to składać? Jaki wybrać format? • Połącznie składu graficznego z typografią i wykorzystanie jej jako atrakcyjnego elementu graficznego. Jak typografia wpływa na skład graficzny? • Metody publikacji i aspekty techniczne. Jak opublikować reportaż? • ...oraz inne elementy, w tym wynikające z pytań uczestników zajęć...

Zajęcia przeznaczone dla osób pasjonujących się reportażem i zainteresowanych poznaniem poza fotograficznych technik związanych z publikacją fotografii.

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne by zapamiętać i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes.

Rozumienie obróbki cyfrowej stanowi 50% fotografii cyfrowej. Tworząc zdjęcie w RAW musisz je wywołać. By wywołać zdjęcie można użyć różnych programów cyfrowych - różnica jednak polega nie na tym, że można w ogóle to zrobić, ale w tym jakie możliwości daje dany program? Photoshop praktycznie jest ograniczony tylko Twoją wyobraźnią i umiejętnościami jakie posiadasz. Dla fotografów cyfrowych znajomość programu jest tak samo ważna jak znajomość funkcji aparatu fotograficznego, technik fotograficznych, et cetera... Fotografia składa się z wielu elementów i to decyduje o jej złożoności. Im więcej elementów się nauczysz tym masz więcej możliwości.

[] 20190915 Reportaż Podróżniczy • Kościerzyna • Dla chętnych możliwy jest udział w warsztatach (dodatkowo płatne zajęcia) podczas, których zrobimy symulowaną podróż i reportaż w trakcie tej podróży. Przygodę z reportażem zaczynamy od podstaw. Poziom zaawansowania będzie dopasowany do poziomu uczestników zajęć. Więcej informacji i zapisy: warsztaty.studiopcf.com/20190915_Koscierzyna.html.

[] 20190928 Symulacja Reportażu Podróżniczego • Gdańsk • Dla chętnych możliwy jest udział w warsztatach (dodatkowo płatne zajęcia) podczas, których zrobimy symulowaną podróż i reportaż w trakcie tej podróży. Więcej informacji i zapisy: warsztaty.studiopcf.com/20190928_Gdansk.html.

[] 20190930 Teoria Reportażu Podróżniczego • Dla chętnych darmowe zajęcia teoretyczne 30 września 2019 w Sopotece 18:00 - 19:50. Informacje i zapisy: warsztaty.studiopcf.com/20190930_Sopoteka.html.

[] Uczestnikom zostaną przekazane materiał edukacyjny: Reportaż Fotograficzny • Planowanie i Fotografowanie

[] Uczestnikom zostaną przekazane materiał edukacyjny: Reportaż Fotograficzny • Skład Graficzny

[] Uczestnicy otrzymają pakiet presetów pomocnych podczas obróbki cyfrowej do Adobe Lightroom i Photoshop. Pakiet zawiera: akcje, krzywe, gradienty i konwerter kolorystyczny z użyciem modułu Black&White oraz tabel kolorystycznych 3D LUT, przydatne w podstawowej jak i zaawansowanej obróbce cyfrowej.

[] Poziom dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com oraz Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka programu Adobe Photoshop, oraz obróbki cyfrowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Adobe Photoshop.

Gdzie: Sopot.

Czas: 9 września 2019. Warsztaty trwają od 19:00 do 21:00+/-. Spotykamy się o 19:00 w Sopocie w hali głównej dworca kolejowego.

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Zgłoszenie na cały kurs Photoshop dla Fotografów emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 201909 PSDF. Zgłoszenie na pojedynczy dzień, wyślij email o tytule: 20190909 PSDF | 20190910 PSDF | 20190911 PSDF. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz w odpowiedzi, potwierdzenie udziału. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca

reportage

#Sopot #ObróbkaCyfrowa #SkładGraficznyReportażu #ReportażFotograficzny #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #PiotrCwiklinski #Sopot #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #PromocjaFotografii #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze #PolskaBlogFotograficzny
line