Warsztaty Fotograficzne • Studio PCF


Fotografia Architektury
Obróbka Cyfrowa • 20240515 • 1900 – 2100+/- • Sopot


Fotografia architektury wymaga niekiedy sporych nakładów obróbki cyfrowej takiej jak korekty kątów prostych, oświetlenia, czy też usuwania różnych zakłóceń. Rzadko zdjęcia architektury są po prostu gotowe...

Na warsztatach post produkcji zajmiemy się między innymi poprawą kompozycji obrazu i oświetleniem. Te dwa elementy stanowią klucz do architektury i jej solidną podstawę. Kompozycję w post produkcji możemy tylko nieco zmienić, ale nad światłami możemy zapanować w dość istotny sposób i będzie to główny element zajęć „Światło w Fotografii Architektury” i będzie to uzupełnienie warsztatów praktycznych w Gdyni.

Dodatkowym elementem będzie nieco zabawy z tworzenie artystycznych kompozycji na bazie architektury. Celem takiej zabawy jest kreatywne podejście do obróbki w niestandardowy sposób i oderwanie się od wszelkich zasad, co pozwala na wypracowanie nowych perspektyw i tym samym nowe spojrzenie na stare zdjęcia, oraz to jaki mają w sobie potencjał.

• Na zajęciach każdy pracuje nad własnymi zdjęciami wersja RAW i/lub JPG. Dodatkowo .HDR (w razie braku w/w zostaną przekazane pliki szkoleniowe)

• Zajęcia przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów podczas, których będziemy uczyć się pracy ze światłem w fotografii architektury, oraz inne powiązane elementy.

• Pracujemy na programie Adobe (lub innym programie) na własnych fotografiach architektury. Na zajęcia można przygotować zestaw własnych pytań i to czego chcesz się nauczyć.


[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.Warsztaty fotograficzne organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF. Zajęcia odbywają się w małej grupie, gdzie można poświęcić czas każdemu z osobna. Praca na własnych zdjęciach.Cel: Photoshop dla fotografów. Praca z kolorem, ostrością obrazu i geometrią.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny. Zainstalowane oprogramowanie do obróbki cyfrowej zdjęć (pref. Photoshop/Lightroom). Dla chętnych program NIK Collection.

Gdzie: Sopot.

Czas: 25 kwietnia 2024 • 1900 – 2100+/-

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20240425 PSDF. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów fotograficznych.

Status: wolne miejsca

#SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia