Warsztaty Fotograficzne • Studio PCF


NeoPiktorializm ☉ Obróbka Cyfrowa
Warsztat Fotograficzne • 20240215 • 1900 – 2100+/- • Sopot


Piktorializm był ruchem estetycznym, ostatnio nieco nabrał ożywienia i wraz z rozwojem technologii cyfrowej mamy odkrycie tego nurtu na nowo w formie neopiktorializm. W skrócie nie ma jasnej definicji co jest a co nie jest piktorializmem, tak samo neopiktorializmem, ale ogólnie jest to przetworzone zdjęcie a nie oryginalny RAW czy też kadr z filmu analogowego. Zabawa zaczyna się na poziomie ciemni fotograficznej zarówno cyfrowej jak i analogowej.

Podczas zajęć zajmiemy się podstawowymi technikami i trikami jakie możemy zastosować bez spędzania wielu godzin nad jednym zdjęciem. Proste nie zawsze znaczy łatwe. Rozpoczniemy od analizy obrazu co się nadaje, a co się nie nadaje, a potem wykorzystamy atuty obróbki cyfrowej.

• Każdy pracuje nad własnymi zdjęciami wersja RAW i JPG.

• Zajęcia przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów podczas, których będziemy uczyć się artystycznej obróbki cyfrowej.

• Pracujemy na programie Adobe (lub innym programie) na własnych fotografiach o dowolnej tematyce. Na zajęcia można przygotować zestaw własnych pytań i to czego chcesz się nauczyć.


[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.Warsztaty fotograficzne organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF. Zajęcia odbywają się w małej grupie, gdzie można poświęcić czas każdemu z osobna. Praca na własnych zdjęciach.Cel: Nauka artystycznej obróbki cyfrowej. Neopiktorializm.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny. Zainstalowane oprogramowanie do obróbki cyfrowej zdjęć (wg upodobań). Dla osób bardziej zaawansowanych prośba o zainstalowanie NIK Collection.

Gdzie: Sopot.

Czas: 15 lutego 2024 • 1900 – 2100+/-

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20240215 PSDF. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów fotograficznych.

Status: wolne miejsca

#SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia