Karnawał w Wenecji ♦ Wyprawa Fotograficza
Wyprawa Fotograficzna • 20240202 - 20240211 • Włochy • Węgry • Austria


Wyprawa fotograficzna do Włoch na Karnawał w Wenecji. Podczas wyprawy będziemy zwiedzać północne Włochy i samą Wenecję także pod kątem architektury i scenerii miasta na wodzie. Karnawał Wenecki, czyli głównie fotografia uliczna ludzi w maskach i polowanie na dobre kadry z pozującymi osobami to wisienka na torcie całej wyprawy.

Robimy przystanek w Budapeszcie i tam fotografujemy pozostałości imperium austriacko-węgierskiego w tym nieco off-wej fotografii ulicznej, żółte taksówki i jeszcze bardziej żółtą zabytkową linię metra (najstarsze na kontynencie)

We Włoszech w planie mamy jedno-dniową wycieczkę do Florencji i również jedno-dniowy wyjazd w Dolomity. I oczywiście Wenecja.

Wracając zatrzymamy się w Tyrolu, a potem zostaniemy na jeden dzień we Wiedniu.

W skrócie: Trójmiasto – Budapeszt – Wenecja – Salzburg – Wiedeń – Trójmiasto. Końcowa trasa zostanie ustalona z uczestnikami wyjazdu i istnieją 3 alternatywne drogi, które są równie ciekawe.

Wyprawa co to jest? Wyprawa wymaga nieco kondycji fizycznej, jest dużo chodzenia i fotografowania. Poruszanie się po Wenecji zawsze jest wielokilometrowym dystansem – inaczej się nie da – ale dobre, czyli wygodne buciki pomagają w zdobywaniu fotograficznych kadrów.

Fotograficznie jest asysta na życzenie, okazjonalnie prezentowane są inspiracje fotograficzne w formie co i jak można sfotografować, oraz kiedy jest okazja na zastosowanie ciekawej techniki fotograficznej od czarno-białego kadru po długą ekspozycję. Całość raczej spontanicznie niż planowo – ale w ramach edukacyjnego podejścia możesz sobie przygotować elementy do nauki, które chcesz praktycznie prze testować i poznać lepiej.

Spotkanie organizacyjne. Poznajemy się. Omawiamy szczegółowo trasę i plany. Pytania i odpowiedzi. Wyposażenie, przygotowanie do wyprawy – co zabrać i czego nie zabierać. Rozliczenie i zebranie danych osobowych do rezerwacji biletów i noclegów. Umówienie spotkania integracyjnego z wyjściem w teren i wspólne fotografowanie przed wyjazdem by się lepiej poznać.


[] Dla chętnych zajęcia merytoryczne dotyczące bieżących elementów fotografii, od ulicznej, przez krajobrazową po nocną.

[] Dla chętnych będą odbywały się zajęcia z obróbki cyfrowej, zarządzania biblioteką fotograficzną.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.Szczegółowy program wyjazdu jest dostępny na życzenie:

warsztaty@studiopcf.com


Wyprawa organizowana przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Udział w wyprawie fotograficznej jest potwierdzany na spotkaniu organizacyjnym.Cel: Przygoda fotograficzna z szeregiem atrakcji w tym Karnawałem w Wenecji.

Wymagania: chęć podróżowania i fotografowania, aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Laptop dla osób zainteresowanych obróbką cyfrową, z zainstalowanym oprogramowaniem. Statyw i filtry fotograficzne. Zapasowe baterie i karty pamięci, dysk przenośny mogą być także użyteczne.

Gdzie: Wenecja .

Czas: 2 – 11 lutego 2024

Spotkanie Informacyjne: 22 lutego 2024. Godzina 1900 w Sopocie.

Koszt: 2222 zł (1999zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

cena obejmuje przejazd w Trójmiasto – Wenecja – Trójmiasto i noclegi.
Cena nie obejmuje: wyżywienia i kosztów lokalnego transportu, biletów wstępu, ubezpieczenia, etc…


Zgłoszenia: emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20240202 Wenecja. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia najpóźniej do 22 stycznia 2024.

Status: wolne miejsca#Venice #Wenecja #KarnawałWenecki #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PTTK #Photography #PhotographyWorkshop #PhotographyEducation #CreativePhotography #UrbexPhotography