Warsztaty Fotograficzne • Studio PCF


Fotografia Architektury • Obróbka Cyfrowa
Obróbka Cyfrowa • 20220713 • 1900 - 2100+/- • Gdańsk


Fotografia architektury jest niszą fotograficzną, która polega na zaawansowanej obróbce cyfrowej i bez niej trudniej jest wykonać finalne zdjęcia. Podczas zajęć zajmiemy się zaawansowanym retuszem światła, koloru i bryły, oraz będziemy wprowadzać atmosferę zdjęcia tak by były bardziej atrakcyjne dla odbiorcy. Zajęcia przeznaczone zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów. Uczestnikom zajęć zostaną przekazane materiały edukacyjne.

Fotografując architekturę można powiedzieć, że jest to często półprodukt, który dopiero po obróbce będzie końcowym produktem. Wykonane poprawnie zdjęcia są łatwiejsze w obróbce i odwrotnie może się zdarzyć, że zdjęcia są bezużyteczne i żaden magiczny program nie naprawi błędów fotograficznych. W tej prostej wynika, że istotne jest zrobienie prawidłowych zdjęć – a obróbka cyfrowa będzie łatwiejsza/możliwa.

Obróbkę cyfrową stosowaną w fotografii architektury można podzielić na 2 typy. Pierwszy to zaawansowany retusz techniczny, drugi to zaawansowana obróbka cyfrowa w pełnym rozumieniu tego terminu.

Podczas warsztatów obróbki cyfrowej zajmiemy się pierwszym scenariuszem. Zakładamy, że fotografii zostały wykonane prawidłowo i przeprowadzamy ich retusz w zaawansowanej formie. W programie warsztatów:

- przeplot oświetlenia
- wydobycie atmosfery i charakteru bryły
- obróbka kolorystyczna
- korekta kątów prostych
- korekta oświetlenia

Zaawansowane elementy

- eliminacja zakłóceń
- sztuczne wprowadzenie atmosfery zdjęcia

Zajęcia przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów podczas, których będziemy doskonalić umiejętność w obróbki cyfrowej. Wymagana znajomość oprogramowania na podstawowym poziomie: Adobe Photoshop, Gimp, Affinity...


[] Materiał Edukacyjny uczestnicy warsztatów otrzymają komplet poradników (eBook) dotyczących fotografii architektury: Fotografia Architektury • Abstrakcje Fotograficzne; Fotografia Architektury • Obróbka Cyfrowa; Fotografia Architektury • Podstawy Fotografowania; Fotografia Architektury • Zaawansowana Obróbka Cyfrowa.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.Warsztaty fotograficzne organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF.Cel: Nauka obróbki cyfrowej stosowanej w fotografii architektury.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie do obróbki cyfrowej.

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 13 lipca 2022 • w godzinach 19:00 – 21:00

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20220713 PSDF. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów fotograficznych.

Status: wolne miejsca#SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #PTTK #Photography #PhotographyWorkshop #PhotographyEducation #CreativePhotography #UrbexPhotography