Warsztaty Fotograficzne • Studio PCF


Górska Wyprawa Fotograficzna
Wyprawa Fotograficzna 2022 • 20220603 - 20220606 • Polska


Wyprawa fotograficzna w góry. Planowana wyprawa w polskie góry zakłada odwiedzenie kilku pasm górskich podczas całej wyprawy. Rozpoczynamy od Gór Świętokrzyskich, następnie Tatry, potem dla relaksu Pieniny i za kończenie Gorce lub Babia Góra w zależności od stopnia zmęczenia. Podczas wyprawy będziemy eksplorować ciekawe górskie zakątki małopolski i śląska. Z racji na bogate w atrakcje w okolicy konkretny plan zwiedzania i fotografowania ustalimy z uczestnikami wyprawy fotograficznej na spotkaniu organizacyjnym.

Spotkanie organizacyjne: obędzie się 30 maja 2022 o godzinie 19:00. Na spotkaniu zostaną przedstawione główne i alternatywne trasy wyjazdu, oraz tematyka fotograficzna - wszystkie mieszczą się w tej samej cenie. Całość się sprowadza aby wyjazd był dopasowany do oczekiwań uczestników wyjazdu oraz możliwości fizycznych uczestników. Dodatkowym elementem będą warunki pogodowe w wybranym regionie co na kilka dni przed wyjazdem będzie bardziej przewidywalne i pozwoli na dopasowanie się do sytuacji. Na spotkanie można przygotować własne punkty podróży zlokalizowane w górach Polski, które być może uda się uwzględnić i zrealizować.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej, która będzie kluczowym programem wyjazdu. Przy okazji fotograficznej wyprawy popracujemy także z reportażem. Dodatkowo będzie okazja do nauki techniki fotograficznej jak fotografia panoramiczna, HDR, DRI, długa ekspozycja, fotografia nocna i makro fotografia. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną. W wolnym czasie dla chętnych zajęcia z obróbki cyfrowej i zarządzania biblioteką fotograficzną. Hej...

Co to jest wyprawa fotograficzna? Wyprawy od wyjazdów fotograficznym różnią się stopniem trudności. Kondycja fizyczna, umiejętności fotograficzne, oraz osprzęt fotograficzny na wyprawy jest różny od stosowanego przy wyjazdach fotograficznych. Także minimalne wymagania dla uczestników są różne. Na spotkaniu organizacyjnym dowiesz się jakie są konkretne wymogi dotyczącej bieżącej wyprawy fotograficznej.

Jeśli masz pytania odpowiem na nie na spotkaniu organizacyjnym, oraz mailowo: warsztaty@studiopcf.com. Osoby z innych regionów Polski, które chcą się przyłączyć do wyprawy w górach, proszone są o kontakt e-mailem. Dodatkowo uczestnicy otrzymają praktyczne informacje przed wyprawą, tj. co zabrać i czego nie zabierać...

Ostateczny program wyjazdu zostanie ustalony z uczestnikami wyprawy.


Podstawowe dane wyprawy:

→ Wyjazd • Czwartek • 3 czerwca 2022
Wyjazd z Gdyni. Spotykamy się w pociągu. Jeśli ktoś wsiada w Gdyni - Sopocie, czy Gdańsku umówimy to podczas zgłoszenia. Bilety i miejscówki rezerwuje SKF, więc jedziemy we wspólnej przestrzeni, zamiast każdy w innym miejscu.

← Powrót • Niedziela • 5 maja 2022
Przyjazd do Trójmiasta 6 maja około godziny 8 rano.Program fotograficzny:

• Fotografia krajobrazowa gór
• Makro fotografia
• Fotografia HDR (skansen taboru kolejowego w Chabówce)
• Fotografia panoramiczna, DRI, czarno-biała, z użyciem filtrów fotograficznych
• Fotografia nocna (jak starczy sił ☺)
• Reportaż Fotograficzny (zróżnicowane cele zależne od stopnia zaawansowania fotograficznego)
• Obróbka cyfrowa fotografii krajobrazowej. Na koniec dnia, co nieco obróbki, oraz wskazówki dotyczące zarządzania biblioteką fotograficzną.


[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazdy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z ustalonym programem na spotkaniu organizacyjnym, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.Cel: Zwiedzanie i fotografowanie gór. Spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody. Fotografia krajobrazowa.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, woda i prowiant, wyposażenie dodatkowe... (np. materiał do czyszczenia obiektywu). Wymagana kondycja fizyczna niezbędna do intensywnego eksplorowania gór.

Gdzie: Góry Polski • Wyprawa Fotograficzna.

Czas: 3 – 6 czerwca 2022.

Koszt: 940 zł (670 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*Cena zawiera opłatę za przejazd Trójmiasto – Góry - Trójmiasto, nocleg i opłatę za warsztaty fotograficzne. Lokalny transport, wyżywienie, biletu wstępu i inne atrakcje we własnym zakresie.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20220603 Góry. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną.

Status: wolne miejsca#WyprawaFotograficzna #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #PTTK #Photography #PhotographyWorkshop #PhotographyEducation #CreativePhotography #UrbexPhotography