Warsztaty Fotograficzne • Studio PCF


Fotografia Artystyczna • Podczerwień
Warsztaty Fotograficzne • 20220529 • 1600 - 1800+/- • Rumia


Fotografia w podczerwieni (IR) jest bardzo specyficznym rodzajem fotografii, który można wykonać na specjalnych filmach (Kodak HIE), lub cyfrowo za pomocą filtrów, lub dedykowanych aparatów ze zmodyfikowaną matrycą cyfrową. Fotografia IR daje ciekawe efekty, gdzie zielony kolor jest rejestrowany jako biały i w majowej aurze drzewa wyglądają jak w środku zimy. Fotografia podczerwieni ma wiele ciekawych efektów i zastosowań, jednocześnie wymaga poważnej obróbki cyfrowej by osiągnąć zamierzony efekt.

Podczas warsztatów będziemy fotografować z użyciem filtrów podczerwieni dzięki czemu nie musisz posiadać specjalnie modyfikowanego aparatu by stworzyć zdjęcia. Dodatkowo uczestnicy warsztatów otrzymają materiał edukacyjny Fotografia Poczerwieni z instrukcjami do obróbki cyfrowej.

W trakcie zajęć będziemy doskonalić umiejętności fotografii w podczerwieni. Wymagany statyw i filtr podczerwony (IR) i lub filtry czerwone. Filtr podczerwony będzie dostępny na miejscu (Cokin P) do maks. 58mm oraz filtry czerwone do maks. 82mm.

Zajęcia przeznaczone dla pasjonatów alternatywnych i artystycznych technik fotograficznych.[] Materiał edukacyjny • Fotografia w Podczerwieni • Obróbka Cyfrowa - zostanie przesłany uczestnikom warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.


Warsztaty fotograficzne organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF. Zajęcia odbywają się zależnie od pogody.Cel: Nauka fotografii w podczerwieni.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Wymagany statyw. Filtry podczerwone i/lub czerwone (2x lub więcej). Dla chętnych dodatkowe filtry ND i CPL (niektóre filtry będą dostępne na miejscu).

Gdzie: Rumia.

Czas: 29 maja 2022 • 1600 – 1800

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20220529 Rumia. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów fotograficznych.

Status: wolne miejsca#Rumia #Infrared #FotografiaPodczerwieni #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #PTTK #Photography #PhotographyWorkshop #PhotographyEducation #CreativePhotography #UrbexPhotography