Warsztaty Fotograficzne • Studio PCF


Lomografia • Photoshop dla Fotografów
Warsztaty Obróbki Cyfrowej • 20220511 • 1900 - 2100+/- • Sopot


Kreatywna obróbka cyfrowa lomograficznych zdjęć. Nauka obróbki cyfrowej na bazie eksperymentalnej fotografii pozawala na rozwijanie kreatywnych skrzydeł i stosowania technik, które w stricte fotograficznym sensie nie mają sensu. Lomograficzną obróbkę połączymy z technikami fotograficznymi, graficznymi i efektami specjalnymi. Uzupełnieniem zajęć będą metody publikacji lomograficznych prac z zastosowaniem typografii i elementów poza-fotograficznych.

Zajęcia są poprzedzone warsztatami fotograficznymi w Gdańsku planowane na 8 maja 2022, podczas których tworzone będą półprodukcie do dalszej obróbki cyfrowej. Dla pełnego efektu polecam zajęcia praktyczne przed obróbką cyfrową. Nie mniej jednak obróbka cyfrowa z serii Photoshop dla Fotografów stanowi osobne zajęcia dotyczące edukacji i doskonalenia umiejętności w post produkcji.

W trakcie zajęć poza ćwiczeniem postrzegania, zastosujemy szereg technik fotograficznych przydatnych w normalnej fotografii. Kreatywne techniki lomograficzne służą rozwojowi Twojej percepcji postrzegania i pracy z obrazem. Umiejętności są uniwersalne i przekładają się na

Pracujemy na programie Adobe (lub innym programie Gimp, etc...) na własnych lomografiach. Na zajęcia można przygotować zestaw własnych pytań i to czego chcesz się nauczyć. Pomoc jest na indywidualnym poziomie. Zajęcia odbywają się w małych grupach.


[] Materiał Edukacyjny zostanie przesłany uczestnikom warsztatów Lomografia • Kreatywna Fotografia. Materiał zawiera teorię fotografowania, zestaw inspiracji i porady dotyczące obróbki cyfrowej, oraz zestaw komercyjnych presetów do programów Adobe i NIK.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.Warsztaty fotograficzne organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF.Cel: Nauka obróbki cyfrowej z użyciem kreatywnych technik foto/graficznych.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny. Zainstalowane oprogramowanie NIK, oraz Adobe Photoshop i/lub Lightroom dla chętnych, lub inne oprogramowanie wg upodobań.

Gdzie: Sopot.

Czas: 18 maja 2022 • 1900 – 2100

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20220518 PSDF. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów Photoshop dla Fotografów.

Status: wolne miejsca#PhotoshopdlaFotografow #LomoGrafia #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #PTTK #Photography #PhotographyWorkshop #PhotographyEducation #CreativePhotography #UrbexPhotography