Warsztaty Fotograficzne • Studio PCF


Lomografia • Kreatywna Fotografia
Warsztaty Fotograficzne • 20220505 • 1700 - 1900+/- • Gdańsk


Fotografia artystyczna polegająca na tworzeniu technicznych anomalii podczas fotografowania. Termin lomografia pochodzi od firmy Lomo produkującej różne aparaty między innymi typu Holga, Smena, Lomo..., dające często niedoskonały obraz. Od tych zaburzeń lomografia przerodziła się w kreatywne psucie zdjęć by uzyskać ciekawy efekt artystyczny.

W trakcie zajęć pobawimy się psuciem zdjęć i kreatywnymi technikami fotograficznymi, które są użyteczne w lomografii i poza nią. Warsztaty będą opierały się na pracy ze światłem i kombinacją techniczną wpływającą na efekt końcowy.

Drugim podejściem do lomografii jest tworzenie fotograficznych półproduktów przygotowanych do dalszej manipulacji w obróbce cyfrowej. Techniki obróbki cyfrowej i kreatywnej pracy graficznej na bazie zdjęć odbędą się na osobnych zajęciach: Photoshop dla Fotografów • Lomografia w Sopocie 18 maja 2022 o godzinie 19:00. Informacje są dostępne na stronie: https://warsztaty.studiopcf.com

Zajęcia przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych fotografów polegają na nauce przez zabawę. Pozornie niestandardowe techniki niekiedy przydają się podczas profesjonalnych produkcji. Będziemy doskonalić umiejętność kreatywnej fotografii na bazie lomografii.


[] Materiał edukacyjny zostanie przesłany uczestnikom warsztatów Lomografia • Kreatywna Fotografia. Materiał zawiera teorię fotografowania, zestaw inspiracji i porady dotyczące obróbki cyfrowej, oraz zestaw komercyjnych presetów do programów Adobe i NIK.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.Warsztaty fotograficzne organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.Cel: Nauka kreatywnych technik fotograficznych.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Wymagany statyw.

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 8 maja 2022 • 1700 – 1900

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20220508 Gdańsk. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów fotograficznych.

Status: wolne miejsca#Gdansk #Lomografia #Lomography #StoczniaGdansk #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #PTTK #Photography #PhotographyWorkshop #PhotographyEducation #CreativePhotography #UrbexPhotography