logo

Portret Plenerowy • Obróbka Cyfrowa III

Obróbka Cyfrowa • Warsztaty Fotograficzne • 20210407 • 1900 - 2100+/- • Sopot

Cykl warsztatów z obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop. Cykl składa się z 3 części, które stanowią osobne tematy i jednocześnie są kolejnym etapem poprzedniej części. Rozpoczynamy od nauki używania Photoshop'a jako programu do obróbki fotograficznej.

Photoshop jest rozbudowanym programem o wielu funkcjach, jedną z nich jest edycja fotograficzna. Ze względu na kompleksowość programu jego używanie, może być nieco skomplikowane w początkowej fazie. Aby uprościć pracę i zorientować się jakie są metody pracy fotograf versus Photoshop? Jak pracować z programem, aby osiągnąć względnie szybko dobre wyniki? Zapraszamy na warsztaty obróbki cyfrowej.

20210303 Część I. Fotograf versus Photoshop


20210317 Część II. Obróbka Cyfrowa • Portret Studyjny


20210407 Część III. Obróbka Cyfrowa • Portret Plenerowy

Podczas warsztatów zajmiemy się:

☉ Podstawowe błędy w plenerowej fotografii. Czego unikać podczas produkcji fotograficznej, aby ułatwić sobie obróbkę cyfrową.
☉ Obróbka związana z modelem, separacja z tłem, separacja przydatnych elementów, usuwanie zakłóceń...
☉ Wydobywanie atmosfery zdjęcia, tworzenie własnego oświetlenia, lub modyfikacja istniejącego i oświetlenia jeśli nie jest perfekcyjne...
☉ Interpretacje kolorystyczne w plenerze i ich wpływ na obraz. Świadome stosowanie koloru.
☉ Czas na indywidualne pytania i odpowiedzi.

*** wszystkie części stanowią osobne zajęcia. Obowiązują osobne zapisy i opłaty.

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne, by zapamiętać, i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy, może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes. Uczestnicy warsztatów pracują na swoich zdjęciach. Możesz również przygotować pytania dotyczące obróbki - w ten sposób uzyskasz pomoc na bardziej indywidualnym poziomie.

Rozumienie obróbki cyfrowej stanowi 50% fotografii cyfrowej. Obróbka cyfrowa otwiera przed Tobą wiele możliwości, które będą przydatne prędzej lub później - korzystając z zaawansowanych programów jedyne co Cię ogranicza w kreatywności to Twoja wyobraźnia.

[] Materiał edukacyjny • Uczestnikom zostaną przekazane materiał edukacyjny: Photoshop • Portret Plenerowy

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF.

Cel: Nauka programu Adobe Photoshop.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Adobe Photoshop.

Gdzie: Sopot.

Czas: 7 kwietnia 2021. Warsztaty trwają od 19:00 do 21:00+/-.

Koszt: 150 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20210407 PSDF. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów fotograficznych.

Status: wolne miejsca

#Photoshop #ObrobkaCyfrowa #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny #Urbex
line