logo

Photoshop • Portret • Obróbka Cyfrowa I

Obróbka Cyfrowa • Warsztaty Fotograficzne • 20210303 • 1900 - 2100+/- • Sopot

Cykl warsztatów z obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop. Cykl składa się z 3 części, które stanowią osobne tematy i jednocześnie są kolejnym etapem poprzedniej części. Rozpoczynamy od nauki używania Photoshop'a jako programu do obróbki fotograficznej. Photoshop jest rozbudowanym programem o wielu funkcjach, jedną z nich jest edycja fotograficzna. Ze względu na kompleksowość programu jego używanie, może być nieco skomplikowane w początkowej fazie. Aby uprościć pracę i zorientować się jakie są metody pracy fotograf versus Photoshop? Jak pracować z programem, aby osiągnąć względnie szybko dobre wyniki? Zapraszamy na warsztaty obróbki cyfrowej.

Część I. Fotograf versus Photoshop

Pracując z fotografią chcąc nie chcąc musisz wywołać pliki RAW, lub zmodyfikować zdjęcia pod różnym względem, czy będzie to tylko kadrowanie, czy prosta korekta architektury, czy zaawansowana post produkcja - musisz użyć jakiegoś programu do obróbki cyfrowej.

Podczas zajęć zajmiemy się podstawowymi i zaawansowanymi elementami Photoshop'a aby pokazać Ci możliwości pracy, taktykę która np. przekłada się na czas pracy, oraz różne praktyczne rozwiązania.

Podczas warsztatów zajmiemy się:

☉ ustawienia programu, oraz podstawowe błędy? Dodatkowo ukryte elementy programu i ich zastosowania.
☉ otwierasz zdjęcie w Photoshopie i co dalej?
☉ tryby i profile kolorystyczne jak ich używać, oraz ich zastosowanie w artystycznych projektach (portret, fotografia dziecięca, fine art., reportaż ślubny, fotografia uliczna, oraz dawne style).
☉ automatyzowane działań w Photoshopie, optymalizacja czasu pracy vs. efekt końcowy.
☉ indywidualne pytania i odpowiedzi.

Część II. Photoshop • Obróbka Cyfrowa • Portret Studyjny

Część III. Photoshop • Obróbka Cyfrowa • Portret Plenerowy

*** wszystkie części stanowią osobne zajęcia. Obowiązują osobne zapisy i opłaty.

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne, by zapamiętać, i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy, może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes. Uczestnicy warsztatów pracują na swoich zdjęciach. Możesz również przygotować pytania dotyczące obróbki - w ten sposób uzyskasz pomoc na bardziej indywidualnym poziomie.

Rozumienie obróbki cyfrowej stanowi 50% fotografii cyfrowej. Obróbka cyfrowa otwiera przed Tobą wiele możliwości, które będą przydatne prędzej lub później - korzystając z zaawansowanych programów jedyne co Cię ogranicza w kreatywności to Twoja wyobraźnia.

[] Materiał edukacyjny • Uczestnikom zostaną przekazane materiał edukacyjny: Photoshop • Fotograf versus Photoshop

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF.

Cel: Nauka programu Adobe Photoshop.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Adobe Photoshop.

Gdzie: Sopot.

Czas: 3 marca 2021. Warsztaty trwają od 19:00 do 21:00+/-.

Koszt: 150 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20210303 PSDF. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów fotograficznych.

Status: wolne miejsca

#Photoshop #ObrobkaCyfrowa #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny #Urbex
line