logo

Lightroom • Zarządzanie Biblioteką Fotograficzną

Obróbka Cyfrowa • Warsztaty Fotograficzne • 20210210 • 2000 - 2200+/- • Sopot

Cykl warsztatów z obróbki cyfrowej przy użyciu Lightroom. Cykl składa się z 3 części, które stanowią osobne tematy i jednocześnie są kolejnym etapem poprzedniej części. Rozpoczynamy od nauki używania Lightroom'a jako programu do zarządzania biblioteką fotograficzną. Lightroom jest prawdopodobnie najlepszym programem do zarządzania graficzną bazą danych - ale należy używać programu w zrozumiały sposób, by... nie stracić zdjęć. Podczas warsztatów dowiesz się gdzie leży ryzyko i czego unikać by Twoje zbiory fotograficzne pozostały nienaruszone.

Część I. Lightroom o Zarządzanie Biblioteką Fotograficzną

Pracując z fotografią z czasem ilości Twoich zdjęć będą coraz większe. Lightroom może Ci pomóc organizować zdjęcia, katalogować je według potrzeb bez potrzeby ich powielania. Jednocześnie poruszanie się pomiędzy folderami o podgląd zdjęć z wielu lokalizacji na raz jest możliwy w tym programie. Jednak za nim zrozumiesz jak używać programu - musisz nauczyć się jego funkcji. Lightroom oryginalnie powstał jako baza danych dla fotografów - innymi słowy to program, który zarządza biblioteką fotograficzną i to jest jego główna funkcja. Obróbka cyfrowa w Lightroom stanowi tylko dodatek do jego głównego przeznaczenia.

Podczas warsztatów zajmiemy się:

☉ organizowanie zdjęć na różne sposoby w zależności od potrzeb
☉ zaawansowana praca z modułem Library (Biblioteka)
☉ zautomatyzowane importowanie i katalogowanie zdjęć
☉ eksportowanie zdjęć i tworzenie kopi zapasowych

Część II. Lightroom • Obróbka Cyfrowa

W drugiej części zajmiemy się korzystaniem z pozostałych użytecznych modułów Lightroom. Jak Develop (Obróbka Cyfrowa), publikowanie zdjęć przez moduł Print (Druk), oraz przygotowanie zdjęć do druku.

☉ ogólne zasady obróbki cyfrowej w Lightroom (poziom profesjonalnej obróbki)
☉ praca z portretem
☉ praca z krajobrazem
☉ praca z reportażem
☉ publikowanie zdjęć za pomocą modułu Print oraz Web
☉ przygotowanie zdjęć do druku (najłatwiejsza metoda profesjonalnego druku)

Część III. Druk Fotograficzny i Praktyczne Triki Ułatwiające Pracę

☉ przygotowanie zdjęć do druku
☉ druk z wykorzystaniem profili ICC
☉ używanie presetów (druk)
☉ zaawansowane elementy Lightroom i triki ułatwiające pracę
☉ optymalizacja programu pod kątem szybkości działania

*** wszystkie części stanowią osobne zajęcia. Obowiązują osobne zapisy i opłaty.

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne, by zapamiętać, i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy, może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes.

Rozumienie obróbki cyfrowej stanowi 50% fotografii cyfrowej. Katalogowanie zdjęć i tworzenie sensownych bibliotek pomoże Ci korzystać ze zdjęć, publikować je i w powiększających się z czasem zbiorach fotografii odnajdywać to czego szukasz bez większego wysiłku.

[] Materiał edukacyjny • Uczestnikom zostaną przekazane materiał pomocnicze: Lightroom • Zarządzanie Biblioteką Fotograficzną

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.edu.pl. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny i Studio PCF.

Cel: Nauka programu Adobe Lightoom Classic.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Lightroom Classic.

Gdzie: Sopot.

Czas: 10 lutego 2021. Warsztaty trwają od 20:00 do 22:00+/-.

Koszt: 150 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20210210 Lightroom. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną i dodatkowe informacje dotyczące warsztatów fotograficznych.

Status: wolne miejsca

#ObrobkaCyfrowa #Lightroom #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #PTTK #Photography #PhotographyWorkshop #PhotographyEducation #CreativePhotography #UrbexPhotography
line