logo

Photoshop dla Fotografów • Kurs Obróbki Cyfrowej

Kurs Obróbki Cyfrowej • 20200923 • 2000 - 2200+/- • Sopot

Cykl warsztatów z obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop dla fotografów. Cykl składa się z 3 części, które stanowią osobne tematy i jednocześnie są kolejnym etapem poprzedniej części. Rozpoczynamy od podstaw i stopniowo będziemy przechodzić do bardziej zaawansowanych elementów. Warsztaty będą dopasowane do poziomu wiedzy uczestników.

Zastanów czego chcesz się nauczyć? Fotografujesz krajobrazy, czy może tworzysz portrety ludzi? Jaką wiedzę chcesz zdobyć by rozwijać swoją fotografię? Świadomość tego czego chcesz się nauczyć jest niezbędna by zrobić pierwszy krok.

20200923 Część I. Photoshop dla Fotografów

Na pierwszych zajęciach zorientujemy się na jakim poziomie wiedzy i umiejętności są osoby biorące udział w warsztatach obróbki cyfrowej. Podczas zajęć dobierzemy poziom do uczestników. Na pierwszych zajęciach zajmiemy się ogólną pracą z Photoshopem.

• praca z programem, jego wady, zalety, ergonomia, i triki ułatwiające pracę
• tryby kolorystyczny i tryby głębi kolorystycznej 8/16/32 bitowe obrazy
• przegląd narzędzi dla fotografa
• destruktywna i nie destruktywna technika obróbki, kiedy którą stosować i dlaczego?
• zaawansowana praca z warstwami
• korzystanie z trybów mieszania i ich kontrola
• praca z maskami na zaawansowanym poziomie
• praca z pędzlami - precyzja i dobieranie pędzli do potrzeb

20200930 Część II. Photoshop dla Fotografów

Na drugich zajęciach zajmiemy się pracą z portretem. Bazową obróbką aż po zaawansowane elementy takie jak tworzenie nieistniejącego oświetlenia, dynamika koloru i kontrastu aż po kreatywne techniki.

• praca z portretem - metody wycinania postaci z tła
• kontrola oświetlenia - stworzymy efekty studia fotograficznego na zwykłym zdjęciu
• kontrola koloru - wprowadzimy atmosferę na zdjęciu za pomocą narzędzi kolorystycznych
• kreatywne techniki - metody ożywiania zdjęcia i robienia ciekawych zdjęć z nudnych

20201007 Część III. Photoshop dla Fotografów

Na trzecich zajęciach zajmiemy się pracą z reportażem fotograficznym (przykładem jest fotografia ślubna). Przygotowaniem zdjęć do składu. Profesjonalną konwersją czarno - białą zdjęć i przygotowaniem ich do druku. Dodatkowo poświęcimy godzinę na pytania i odpowiedzi - powiązane i niepowiązane z tematem. W razie braku pytań przejdziemy do podstaw kompozytów i efektów specjalnych.

• praca z reportażem
• profesjonalna konwersja czarno - biała
• przygotowanie zdjęć do druku
• kompozyt fotograficzny i efekty specjalne
• pytania i odpowiedzi

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne by zapamiętać i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes.

[] Przesłanie dla Fotografów • Rozumienie obróbki cyfrowej stanowi 50% fotografii cyfrowej. Tworząc zdjęcie w RAW musisz je wywołać. By wywołać zdjęcie można użyć różnych programów cyfrowych - różnica pomiędzy nimi polega na możliwościach i ograniczeniach. Każdy program ma wady i zalety. Photoshop jest wiodącym programem i praktycznie jest ograniczony tylko Twoją wyobraźnią i umiejętnościami jakie posiadasz. Dla fotografów cyfrowych znajomość programu jest tak samo ważna jak znajomość funkcji aparatu fotograficznego, technik fotograficznych, et cetera... Fotografia składa się z wielu elementów i to decyduje o jej złożoności. Im więcej elementów się nauczysz tym więcej masz możliwości.

[] Dodatkowe Źródło Dochodu • Photoshop jest potężnym programem którego znajomość powoduje że posiadasz umiejętność obróbki cyfrowej, tworzenia grafiki komputerowej. W czasach kiedy multimedia wiodą prym posiadanie umiejętności pracy z programem graficznym pozwala na stworzenie dodatkowego źródła dochodu jako "freelance", lub jako zdalny pracownik dla agencji marketingowej, lub firm z zza oceanu które poszukują grafików, lub [...]

[] Materiały Edukacyjne • Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne Photoshop dla Fotografów I do dalszej nauki we własnym zakresie.

[] Presety Cyfrowe • Uczestnicy otrzymają pakiet cyfrowych dodatków do programów Adobe (XMP). Użyteczność w/w będzie omówiona a ich zastosowanie przedstawione w praktyce, oraz umiejętności tworzenia własnych presetów oraz jak z nich korzystać.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF) Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Studio PCF.

Cel: Nauka programu Adobe Photoshop. Poziom zróżnicowany poziom. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy w zależności od stopnia zaawansowania i otrzymają różne zadania na bazie których będą rozwijać swoje umiejętności.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Adobe Photoshop.

Gdzie: Sopot.

Czas: 23 - 30 września i 7 października 2020. Kurs trwa od 20:00 do 22:00+/-. Spotykamy się o 20:00 w Sopocie w hali głównej dworca kolejowego.

Koszt: 150 zł (100 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego) Koszt za pojedyncze zajęcia, lub opłata 400 zł (250 zł SKF) za 3 warsztaty.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200923 PSDF. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzeniem uczestnictwa w kursie Photoshop dla Fotografów jest rozliczenie opłaty za zajęcia, numer rachunku bankowego otrzymasz w informacji zwrotnej, oraz dodatkowe informacje dotyczące kursu (nie dotyczy członków Sopockiego Klubu Fotograficznego).

Status: wolne miejsca#KursObróbkiCyfrowej #ObróbkaCyfrowa #PhotoshopDlaPhotografów #NaukaPhotoshopa #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #Movid #Topaz Media #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze
line