logo

70 Lat PTTK • Przewodnik Fotografii Krajobrazowej

Projekt Fotograficzny • 20200827 - 20201024 • Polska

WYDŁUŻONY TERMIN ZGŁOSZEŃ

Tworzymy książkę, która będzie przewodnikiem po fotografii krajobrazowej, zawierającym praktyczne instrukcje, porady i przemyślenia na temat fotografii. Publikacja będzie zawierała zakres informacji dotycząc fotografii krajobrazu, oraz zdjęcia mieszczące się w tej kategorii.

Książka zostanie wydana w drukowanej i elektronicznej formie (ebook) w dawnym stylu i nowoczesnymi rozwiązaniami interaktywnymi, jako połączenie 7 dekad istnienia PTTK. Forma publikacji będzie wzorowana na przewodniku tak aby ułatwić korzystanie z publikacji w terenie i podczas pracy ze specyficznym tematem.

Co tworzymy?

Książkę wydaną w druku. Powstaną 3 egzemplarze w ekskluzywnej formie, oraz interaktywne elektroniczne wydanie (ebook), oraz oparta na nim aplikacja na system Android. Publikacje będą połączone z interaktywną bazą wiedzy nt. fotografii krajobrazowej SKF. Dodatkowo planujemy druk w zwykłej książki w formacie A4 w limitowanej ilości, którą będzie dostępna w sprzedaży.

Cel publikacji?

Celem jest promocja dobrej fotografii krajobrazowej i PTTK jako organizacji wspierającą podróże i fotografię. Dla Ciebie cel może być różny od chęci pokazania swoich zdjęć światu, po udział w publikacji i zostanie współautorem unikatowej książki.

Po wydaniu książka zostanie przekazana do:
• Zarządu Głównego PTTK, a docelowo do Centralnej Biblioteki PTTK
• Biblioteki Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku
• Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie

Kto może wziąć udział w stworzeniu publikacji?

Członkowie PTTK, byli członkowie, oraz sympatycy PTTK, czyli dosłownie każdy, kto fascynuje się fotografią krajobrazową. Ilość osób biorących udział w projekcie jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

By projekt udało się zrealizować potrzebna jest również minimalna ilość 30 uczestników projektu. PTTK liczy tysiące członków więc my liczymy, że uda się znaleźć wystarczającą liczbę chętnych.

Jeśli nie zdecydujesz się wziąć udziału w projekcie - podziel się informacją z kolegami z PTTK i poza możliwością stworzenia czegoś wyjątkowego wspólnymi siłami.


Jakie są warunki?

• akceptacja warunków (poniżej)

• przesłanie zdjęć: 7 - 13 zdjęć w formacie JPG o dowolnej rozdzielczości, możliwe jest również przesłanie skanów zdjęć/negatywów/diapozytywów. Z wyłączeniem zdjęć z telefonów komórkowych. Zdjęcia mogą być archiwalne z przed wielu lat, jak i najnowsze. Preferencyjnie zdjęcia wykonane na terenie Polski, ale nie jest to konieczność.

• przesłanie informacji o autorze, oraz przekazu mentalnego i swoich przemyśleń związanych z fotografią krajobrazową i przygodami jaki Ci się przytrafiły podczas robienia zdjęć. (vide → Wymagany Tekst)

Jakie są korzyści?

• udział w zbiorowej publikacji. Publikacja drukowana i wydanie książki w której pojawia się Twoje nazwisko to nie to samo co publikacja postu w mediach socjalnych.

• promocja Twojej fotografii i nazwiska w ramach promocji książki i elektronicznych publikacji

• dodanie do dorobku Twojej twórczości fotograficznej czegoś nowego i unikatowego

• otrzymasz pełna publikację elektroniczną całego projektu wraz z dostępem do materiałów interaktywnych

• otrzymasz możliwość zakupienia książki po kosztach druku i wysyłki w ekskluzywnej jak i uproszczonej wersji.

• wspierasz promocję fotografii (pasji) i pomagasz innym w tym co też jest ważne dla Ciebie

Jakie są koszty?

Udział w projekcie kosztuje do osoby:

70 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego
130 zł dla członków PTTK
170 zł dla sympatyków PTTK i fotografii krajobrazowej


Środki zostaną przeznaczone na opracowanie książki, jej druk, oraz promocję.

Chcesz zostać sponsorem? Jeśli nie chcesz brać udziału w projekcie, ale chcesz wesprzeć publikację jaką tworzymy o sprawdź co przygotowaliśmy dla naszych sponsorów o skontaktuj się z nami: info@skf.edu.pl

Jakie są terminy realizacji?

Terminy są podzielone na etapy:

→ 20200722 - 20200911 zgłoszenia do publikacji wydłużony termin
→ 20200911 - 20200930 tworzenie i skład publikacji
→ 20201001 - 20201022 druk książki i testy elementów interaktywnych
→ 20201010 - 20201022 promocja wydarzenia i publikacji książki
→ 202010 - uroczyste przekazanie książek • spotkanie autorskie • promocja książek teminów jeszcze nie ustalono

Jak się zgłosić do projektu?

1. Wyślij email na adres: info@skf.edu.pl o tytule PTTK 70, jeśli masz jakieś pytania dotyczące projektu, lub coś jest dla Ciebie nie zrozumiałe napisz w emailu. Dodatkowo jeśli jesteś członkiem PTTK podaj miejscowość Twojego oddziału i link do strony jeśli taką posiadacie.

2. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz informacje dotyczące udziału w projekcie

Kto realizuje projekt?

Zainspirowani piękną rocznicą istnienia PTTK postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego z tej okazji co będzie można pokazać światu i jednocześnie pomoże promować dobre imię PTTK, a w szczególności fotografii, która dzisiaj odgrywa codzienną rolę.

Projekt wymyślony i realizowany jest przez:

Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot

Kontakt z nami: info@skf.edu.pl • KONTAKT tylko i wyłącznie emailem. Prosimy nie pisać na mediach socjalnych ponieważ wiadomości nie są sprawdzane częściej jak kilka razy w miesiącu… :

SKF: skf.edu.pl - strona internetowa SKF
Facebook: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

pobierz dokument PDF:

skf.edu.pl/70LatPTTK.pdf


#70LatPTTK #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography
line