logo

70 Lat PTTK • Przewodnik Fotografii Krajobrazowej

Projekt Fotograficzny • 20200722 - 20201024 • Polska

Tworzymy książkę, która będzie przewodnikiem po fotografii krajobrazowej, zawierającym praktyczne instrukcje, porady i przemyślenia na temat fotografii. Publikacja będzie zawierała zakres informacji dotycząc fotografii krajobrazu, oraz zdjęcia mieszczące się w tej kategorii.

Książka zostanie wydana w drukowanej i elektronicznej formie (ebook) w dawnym stylu i nowoczesnymi rozwiązaniami interaktywnymi, jako połączenie 7 dekad istnienia PTTK. Forma publikacji będzie wzorowana na przewodniku tak aby ułatwić korzystanie z publikacji w terenie i podczas pracy ze specyficznym tematem.

Co tworzymy? (założenie)

Książkę wydaną w druku. Powstanie 5 egzemplarzy w ekskluzywnej formie, oraz elektroniczne wydanie (ebook). Obie publikacje będą połączone z interaktywną bazą wiedzy nt. fotografii krajobrazowej. Dodatkowo planujemy druk w formacie zwykłej książki, ilość i jakość będzie zależała od dostępnych środków przeznaczonych na druk.

Cel publikacji?

Dla nas celem jest promocja fotografii i PTTK jako organizacji wspierającą podróże i fotografię. Dla Ciebie cel może być różny od chęci pokazania swoich zdjęć światu, po udział w publikacji i zostanie współautorem unikatowej książki.

Kto może wziąć udział w stworzeniu publikacji?

Członkowie PTTK, byli członkowie, oraz sympatycy PTTK, czyli dosłownie każdy, kto fascynuje się fotografią krajobrazową. Ilość osób biorących udział w projekcie jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Jakie są warunki?

• akceptacja warunków (poniżej)

• przesłanie zdjęć: 7 - 13 zdjęć w formacie JPG o dowolnej rozdzielczości, możliwe jest również przesłanie skanów zdjęć/negatywów/diapozytywów. Z wyłączeniem zdjęć z telefonów komórkowych. Zdjęcia mogą być archiwalne z przed wielu lat, jak i najnowsze. Preferencyjnie zdjęcia wykonane na terenie Polski, ale nie jest to konieczność.

• przesłanie informacji o autorze, oraz przekazu mentalnego i swoich przemyśleń związanych z fotografią krajobrazową i przygodami jaki Ci się przytrafiły podczas robienia zdjęć. (vide ' Wymagany Tekst)

Jakie są korzyści?

• udział w zbiorowej publikacji. Publikacja drukowana i wydanie książki w której pojawia się Twoje nazwisko to nie to samo co publikacja postu w mediach socjalnych.

• promocja Twojej fotografii i nazwiska w ramach promocji książki i elektronicznych publikacji

• dodanie do dorobku Twojej twórczości fotograficznej czegoś nowego i unikatowego

• otrzymasz pełna publikację elektroniczną całego projektu wraz z dostępem do materiałów interaktywnych

• otrzymasz możliwość zakupienia książki po kosztach druku i wysyłki w ekskluzywnej jak i uproszczonej wersji.

• wspierasz promocję fotografii (pasji) i pomagasz innym w tym co też jest ważne dla Ciebie

Jakie są koszty?

Udział w projekcie kosztuje do osoby:

70 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego
130 zł dla członków PTTK
170 zł dla sympatyków PTTK i fotografii krajobrazowej

Środki zostaną przeznaczone na opracowanie książki, jej druk, oraz promocję*.

*Jednocześnie jeśli zabraknie środków na realizację projektu, zastrzegamy sobie możliwość udziału sponsora i dołożymy wszelkich starań aby projekt został zrealizowany niezależnie od sytuacji.

Chcesz zostać sponsorem? Jeśli nie chcesz brać udziału w projekcie, ale chcesz wesprzeć publikację jaką tworzymy o sprawdź co przygotowaliśmy dla naszych sponsorów o skontaktuj się z nami: skf@studiopcf.com

Jakie są terminy realizacji?

Terminy są podzielone na etapy:

→ 20200722 - 20200801 zgłoszenia do publikacji
→ 20200801 - 20200930 tworzenie i skład publikacji
→ 20201001 - 20201022 druk książki i testy elementów interaktywnych
→ 20201010 - 20201022 promocja wydarzenia i publikacji książki
→ 20201024 - uroczyste przekazanie książki o spotkanie autorskie o promocja książki

Jak się zgłosić do projektu?

1. Wyślij email na adres: skf@studiopcf.com o tytule PTTK 70, jeśli masz jakieś pytania dotyczące projektu, lub coś jest dla Ciebie nie zrozumiałe napisz w emailu. Dodatkowo jeśli jesteś członkiem PTTK podaj miejscowość Twojego oddziału i link do strony jeśli taką posiadacie.

2. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz informacje dotyczące udziału w projekcie

Kto realizuje projekt?

Zainspirowani piękną rocznicą istnienia PTTK postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego z tej okazji co będzie można pokazać światu i jednocześnie pomoże promować dobre imię PTTK, a w szczególności fotografii która dzisiaj odgrywa codzienną rolę. ZG PTTK, KFK ZG PTTK i inne oddziały jeśli zechcą przyłączą się do naszej inicjatywy na tym etapie nie są powiązane z projektem.

Projekt wymyślony i realizowany jest przez:

Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot

Kontakt z nami: skf@studiopc.com o KONTAKT tylko i wyłącznie emailem. Prosimy nie pisać na mediach socjalnych ponieważ wiadomości nie są sprawdzane częściej jak kilka razy w miesiącu… :

SKF: skf.studiopcf.com - strona internetowa SKF
PTTK: sopot.pttk.pl - strona Oddziału PTTK Sopot
Facebook: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

Więcej informacji: pobierz dokument PDF:
skf.studiopcf.com/SKF_70LatPTTK_OpenProject.pdf


Cel: Wydanie pamiątkowej książki oraz praktycznego przewodnika fotografii krajobrazowej.

Wymagania: Chęć nauczenia zrobienia czegoś wspólnie, aktywny udział w zbiorowym projekcie, chęć do działania, dobry humor. Dla chętnych: lokalna organizacja promocji książki połączona z promocją oddziału PTTK.

Gdzie: Polska.

Czas: 22 lipca - 24 października 2020.

Koszt: 70 - 170 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres skf@studiopcf.com o tytule PTTK 70. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną.

Status: wolne miejsca

#70LatPTTK #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography
line