logo

Jurata • Astro Fotografia

Warsztaty Fotograficzne • 20200612 • 2200 - 0600+/- • Jurata

Wyjazd fotograficzny na Półwysep Helski. W okolicy Juraty zajmiemy się astro fotografią. Warsztaty trwają całą noc. Podczas zajęć zajmiemy się podstawami astro fotografii, zaawansowanymi technikami, oraz uzupełniającymi rozwiązaniami jak malowanie światłem, techniką czarnej rękawiczki, stosowaniem filtrów fotograficznych, tworzeniem filmów poklatkowych (timelaps), oraz dla chętnych techniką star trails (zmiana gwiazd na linie poprzez bardzo długą ekspozycje).

Podczas warsztatów może być zimno i zabranie śpiwora, lub jakiegoś cieplejszego wdzianka może być przydatne. Nad morzem jest nieco chłodniej niż w głębi lądu. Coś na ząb i coś do picia też się może przydać pomimo nocnej pory :)

Wyjeżdżamy pociągiem relacji Gdynia - Hel. Wracamy rano.

[] Zajęcia odbywają się zależnie od pogody. Osoby które się zgłoszą i otrzymają potwierdzenie o udziale w warsztatach zostaną powiadomione, jeśli warsztaty ze względu na pogodę będą odwołane. Brak informacji o anulowaniu warsztatów oznacza, że warsztaty się odbędą i wszystko jest aktualne zgodnie z wcześniejszym planem.

[] Materiał edukacyjny. Uczestnikom zostaną przekazane materiały edukacyjne dotyczące Astro Fotografia [PDF].

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka astro fotografii.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw obowiązkowy. Dla chętnych: filtr fluorescencyjny.

Gdzie: Jurata.

Czas: 12 czerwca 2020. W godzinach 22:00 - 06:00. Szczegółowe informacje zostaną przesłane uczestnikom wyjazdu.

Koszt: 50 zł
Dodatkowo koszt przejazdu Trójmiasto - Jurata - Trójmiasto.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200612 Jurata. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną, oraz szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu.

Status: wolne miejsca

#Jurata #PółwysepHelski #Astro #AstroFotografia #FotografiaDrogiMlecznej #AstroPhotography #MilkyWayPhotography #StarTrailsPhotography #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny
line