logo

Toruń • Wyjazd Fotograficzny

Warsztaty Fotograficzne • 20200606 • 0700 - 2300+/- • Toruń

Etnograficzny wyjazd fotograficzny do Torunia. W mieście i jego sąsiedztwie istnieją trzy skanseny etnograficzne. Są to Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Park Etnograficzny w Kaszczorku, oraz Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce. Odwiedzimy wszystkie jednego dnia.

Fotograficznie skanseny są ciekawe i dosyć łatwe do sfotografowania, cała sztuka polega na tym by pokazać to co ciekawe z jak najlepszej strony. Safari przez etnograficzne obiekty można potraktować jako fotografię architektury dawnej, fotografię dokumentalną lub po prostu wycieczkę do skansenu na spotkanie z historią przodków.

Podczas warsztatów nauczysz się techniki fotografii architektury wnętrz, od ujęć prostych, przez panoramiczne, aż po HDR (High Dynamic Range).

Przybliżony program wyjazdu:

Wyjazd z Trójmiasta 7:30. Przyjazd do Torunia około 11. Przejazd do Wielkiej Nieszawki i zwiedzanie i fotografowanie dorobku holendrów na imigracji w Polsce. Następnie przejazd do Kaszczorka i safari fotograficzne po Zagrodzie Rybacko-Rolniczej. Powrót do Torunia. Zwiedzanie muzeum etnograficznego w centrum Torunia. Muzeum nie ma tematyki jako takiej - po prostu zbiera co się da z całej Polski. Obecnie gromadzi 65.000 zabytków etnograficznych. Po safari czas na odpoczynek i nieco zdjęć na zabytkowej starówce Toruńskiej wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd z Torunia uzależniony od tempa zwiedzania. Przyjazd do Trójmiasta około 23.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii architektury wnętrz. Fotografia pocztówkowa. Spotkanie z historią.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, statyw. Dla chętnych: filtry fotograficzne: CPL

Gdzie: Toruń.

Czas: 6 czerwca 2020. Wyjazd około 7 rano przyjazd do Trójmiasta około 23. Szczegółowe informacje zostaną przesłane uczestnikom wyjazdu.

Koszt: 50 zł
Dodatkowe koszty we własnym zakresie jak: opłata za przejazd Trójmiasto - Toruń i okolice - Trójmiasto (np. weekendowy 39 zł), oraz koszt bilet wstępu do skansenów.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200606 Toruń. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz email zwrotny, oraz szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu.

Status: wolne miejsca

#Torun #Kaszczorek #WielkaNieszawka #FotografiaEtnograficzna #DocumetaryPhotography #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #Movid #Topaz Media #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze
line