logo

Kompozycja Fotograficzna • Technika Fotograficzna

Warsztaty Fotograficzne • 20200308 • 1400 - 1600+/- • Gdańsk

Kompozycja fotograficzna jest niekończącą się nauką w każdej niszy fotograficznej. To ona decyduje o tym czy zdjęcie jest dobre, czy może inne. By ułatwić pracę z kompozycją stworzono wiele reguł i wskazówek, omówimy główne z nich wraz z ich zaletami i wadami.

Podczas warsztatów zrobimy przegląd podstawowym technik postrzegania i poszukiwania kompozycji. Omówmy pułapki i dogmaty fotograficzne dotyczące kompozycji obrazu.

Czym jest kompozycja obrazu? Fotografując morze linia horyzontu powinna być u góry, czy na dole? Fotografując jabłko na stole powinno być ono w górnej, czy dolnej części kadru... Takie decyzje dotyczące kompozycji podejmujesz robiąc każde pojedyncze zdjęcie. Cel rozumienia kompozycji obrazu sprowadza się do świadomego podejmowania tych decyzji. Później wiesz, dlaczego umieszczać coś w środku kadru, lub w innej jego części.

[] Materiał Edukacyjny • Uczestnikom zostanie przekazany materiał edukacyjny Kompozycja Fotograficzna [PDF].

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka kompozycji fotograficznej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie.

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 8 marca 2020. Spotykamy się o 14:00 na pętli tramwajowej w Gdańsku Oliwie.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200308 Gdańsk. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną.

Status: wolne miejsca

#Gdansk #KompozycjaFotograficzna #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #Movid #Topaz Media #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze
line