logo

Fotografia w Podczerwieni • Technika Fotograficzna

Warsztaty Fotograficzne • 20200307 • 1400 - 1600+/- • Gdańsk

Fotografia w podczerwieni (InfraRed) rejestruje tylko wybrane spektrum światła, co daje nieco inne efekty fotograficzne niż fotografia w pełnym spektrum. Podczerwień zawiera szerokie spektrum fal i można fotografować z użyciem różnych filtrów czerwonych i podczerwonych uzyskując bardzo różne wyniki, co nie jest możliwe w innych spektrach światła jak np. w ultrafiolecie. Dodatkowo filtry IR można łączyć z innymi filtrami dla uzyskania jeszcze bardziej zaawansowanych efektów.

Fotografia IR usuwa mgiełkę ze zdjęć i zanieczyszczenie powietrza, oraz pozwala na fotografowanie we mgle. Z racji na tę unikatowość można ją traktować, jako rozwiązanie do tworzenia wyraźnych zdjęć, kiedy nie pozwalają na to warunki pogodowe. Fotografia IR nadaje się najbardziej do fotografii krajobrazu, ale również makro i efektów artystycznych dowolnego typu.

IR to skrót od angielskiego Infrared. Zakres fal od 700 - 1200 nanometrów. Filtry standardowe są robione na 720nm znacznie droższe na 900nm, dające najlepsze rezultaty.

Podczas zajęć nauczysz się jak tworzyć zdjęcia w podczerwieni. Fotografia IR z założenia jest tylko półproduktem do dalszej obróbki cyfrowej, w której należy zredukować dominantę czerwoną i zamienić kanał czerwony na niebieski. Jak to zrobić? Otrzymasz materiał edukacyjny "Fotografia w Poczerwieni" [PDF].

Zajęcia przeznaczone dla pasjonatów fotografii oraz osób poszukujących kreatywnej techniki fotograficznej.

[] Materiał Edukacyjny • Uczestnikom zostanie przekazany materiał edukacyjny dotyczący fotografii podczerwieni Fotografia w Poczerwieni [PDF].

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii w podczerwieni.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Statyw. Filtry będą dostępne podczas warsztatów.

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 7 marca 2020. Spotykamy się o 14:00, w Gdańsku Nowym Porcie na skrzyżowaniu ulic Marynarki Polskiej i Wyzwolenia.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200307 Gdańsk. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną.

Status: wolne miejsca

#FotografiaPodczerwieni #IRFotografia #IRPhotography #Gdańsk #IR #InfraredPhotography #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #Movid #Topaz Media #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze
line