logo

Słowacja • Wyjazd Fotograficzny

Warsztaty Fotograficzne • 20200228 - 20200303 • Słowacja

Wyjazd fotograficzny na Słowację, podczas którego będziemy fotografować uroki tego pięknego kraju przemieszczając się głównie po obiektach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Planujemy, także lekki "spacerek" przez park narodowy Mała Fatra.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej, oraz popracujemy z reportażem fotograficznym. W przypadku okazałego skansenu Vlkolinec skupimy się dodatkowo na fotografii architektury dawnej.

Dodatkowo będzie okazja do nauki techniki fotograficznej jak fotografia panoramiczna, HDR i filmu poklatkowego (timelaps), jeśli będą do tego warunki (właściwe zachmurzenie i zapasy czasu). Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyjazd fotograficzny? W odróżnieniu od wyprawy niewymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie. Na wyjazd fotograficzny nie ma ograniczeń i wymagań względem uczestników. Wyjazd można traktować jak warsztaty fotograficzne, weekendowy wypad, lub zwykły zorganizowany wyjazd. Jedyną trudność może sprawiać intensywność działań, ale jest tak skonstruowany, że dla osób przemęczonych będą małe luki czasowe na odpoczynek.

Na konkretne pytania odpowiem na spotkaniu organizacyjnym oraz mailowo: warsztaty@studiopcf.com. Uczestnicy otrzymają dodatkowe informacje praktyczne przed wyjazdem.


Program wyjazdu*:

Piątek • 28 lutego 2020

21:00 • Wyjazd z Gdyni. Planowany przyjazd do Żyliny 11:44.

Sobota • 29 lutego 2020

Zakwaterowanie w hotelu.
Przejazd do szlaku w Parku Narodowym Mała Fatra.
Powrót do Żyliny. Odpoczynek.

Niedziela • 1 marca 2020

Przejazd do Rużomberok
Zwiedzanie skansenu Vlkolinec (UNESCO)
Przejście na szlak Parku Narodowego Wielka Fatra
Powrót do Żyliny. Odpoczynek

Poniedziałek • 2 marca 2020

Przejazd do Litawy, fotografujemy ruiny zamku
Kontynuacja przejazdu Rajeckich Teplic, zwiedzanie miasta, wizyta w kąpielisku termalnym.
Powrót do Żyliny.
16:30 • Przejazd do Trójmiasta (16:30 wyjazd z Ziliny. Pociąg)
Program dla chętnych. Kontynuujemy podróż do Częstochowy.

Wtorek • 3 marca 2020

6:45 • Przyjazd do Trójmiasta

Dla chętnych: Wycieczka do Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Zwiedzamy Olsztyn i okoliczne zamki. Powrót do Trójmiasta około 23:30.

*PLAN RAMOWY • OSTATECZNE DZIAŁANIA ZOSTANĄ USTALONE Z UCZESTNIKAMI WYJAZDU

Program fotograficzny:

• Fotografia natury i krajobrazowa
• Fotografia sztuki (fine art)
• Fotografia panoramiczna, HDR, czarno-biała, z użyciem filtrów fotograficznych
• Reportaż Fotograficzny (zróżnicowane cele zależne od stopnia zaawansowania fotograficznego)
• Film Poklatkowy (timelaps, oraz podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)
• Obróbka cyfrowa fotografii krajobrazowej. Na koniec dnia, co nieco obróbki, oraz wskazówki dotyczące zarządzania biblioteką fotograficzną.[] Spotkanie organizacyjne • 24 lutego 2020 o godzinie 18:00 w Sopocie. Podczas spotkania ustalimy szczegóły wyjazdu, plan działań, oraz rozliczymy koszty. SKF rezerwuje bilety i hotele. Ostateczna akceptacja udziału w wyjeździe fotograficznym odbywa się na spotkaniu.

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazdy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z ustalonym programem na spotkaniu organizacyjnym, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Zwiedzanie i poznanie Słowacji. Fotografia krajobrazowa.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, woda i prowiant, wyposażenie dodatkowe... (np. materiał do czyszczenia obiektywu).

Gdzie: Słowacja.

Czas: 28 lutego - 3 marca 2020.

Koszt: 880zł (670 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)
*Cena zawiera opłatę za przejazd Trójmiasto - Słowacja - Trójmiasto, noclegi, opłatę za warsztaty fotograficzne. Lokalny transport, wyżywienie, biletu wstępu i inne atrakcje we własnym zakresie.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200215 Hel. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz informację zwrotną.

Status: wolne miejsca#Słowacja #Slovakia #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #Movid #FilmSpace #TopazMedia #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze
line