logo

Kontrola Tonalna • Fotografia Czarno - Biała

Warsztaty Fotograficzne • 20200201 • 1300 - 1500+/- • Gdańsk

Ciemne i jasne tony wprowadzają dynamikę na zdjęciu ich kontrolowanie pozwola na tworzenie atmosfery zdjęć. Tonacja i przestrzeń pomiędzy kontrastami jest na każdym zdjęciu - jaką chcesz aby była?

Kontrola tonalna w wielu miejscach, ma też swoje zastosowanie w druku fotograficznym i rozumienie jej pozwoli Ci na przygotowanie zdjęć do druku tak by były zbalansowane w swoim tonie i wyglądały estetycznie po wydrukowaniu. Szczególnie przydatne dla osób które drukują swoje zdjęcia, lub zajmują się fotografią fine art.

Podczas warsztatów nauczymy się metod kontrolowania zakresu tonalnego i jak możemy radzić sobie w sytuacjach kiedy dynamika ujęcia jest bardzo duża. Dodatkowo nauczymy się przygotowania zdjęć w technice "ekspozycji do prawej" (ETTR) co szczególnie jest przydatne w do druku wysokiej jakości. Warsztaty będą zorientowane na tworzenie atmosfery zdjęć za pomocą kontroli tonów.

[] Materiały Edukacyjne (tylko dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego) Materiał z instrukcjami obróbki cyfrowej związany z kontolą tonów w różnych warunkach oraz kiedy aparat fotograficzny napotka limity, które możemy naprawić za pomocą oprogramowania graficznego. [PDF] Kontrola Tonala w Adobe Photoshop. Oraz dodatek z instrukcją oraz wizualizacją ekspozycji do prawej wyjaśniający na przykładach kiedy stosować tę technikę oraz jakie ma zalety. [PDF] Ekspozycja Do Prawej.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka kotroli tonalenej podczas fotografowania i w postprodukcji.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Statyw. Latarka. Dla chętnych filtry fotograficzne.

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 1 lutego 2020. Spotykamy się o 13:00 na peronie SKM Gdańsk Żabianka.

Koszt: 30 zł
Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20200201 Gdańsk. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca

#KontrolaTonalna #KontrolaTonalnaZdjec #CzarnoBiałaFotografia #BlackandWhitePhotography #Gdansk #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #Movid #FilmSpace #TopazMedia #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny #Urbex #UrbexPhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze
line