strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Jesienny Portret • Fotografia Portretowa

Warsztaty Fotograficzne • 20191123 • 1230 - 1430+/- • Gdańsk

Fotografia portretowa podczas której wykonamy delikatne portrety począwszy od delikatnego światła, zmiękczonego obrazu, aż po wyraźny kontrast. Zdjęcia portretowe w jesiennym klimacie. Rozpoczniemy od dobrania odpowiedniego światła i odszukania scenerii, która pomoże uzyskać pożądany efekt. W drugim etapie popracujemy z kontrastami oświetlenia modela w relacji do tła. Na koniec zajmiemy się pracą z nasyconymi kolorami tworząc fuzję powyższych technik gdzie w rezultacie otrzymamy jesienny portret.

Co rozumiemy przez jesienny portret w końcu listopada? Szaro, buro i nie kolorowo - jak w tej scenerii sfotografować kolorowy, przyjemny dla oka portret w plenerze?

Dodatkowo część zajęć poświęcimy pracy z portretem w sepii, który wraca do mody i jest też świetnym produktem w portretowej ofercie którą można zaoferować klientom.

Warsztaty służą nauce fotografii portretowej. W tej odsłonie nieco odwrotny trend do powszechnego zamiast uzyskiwania efektów zbliżonych do zastanej sytuacji stworzymy własne środowisko i zmienimy je na tyle na ile można i ma to sens. Bardzo przydatna technika do fotografowania portretów jeśli chcemy uzyskać niestandardowe rozwiązania.

Warsztaty przeznaczone dla wszystkich którzy chcą poszerzyć swoje kreatywne techniki fotograficzne o nowe rozwiązania, a także dla pasjonatów fotografii portretowej.

[] Uczestnikom warsztatów zostanie przekazany materiał edukacyjny "Jesienny Portret"

[] Presety do różnych modułów Adobe Photoshop (krzywe/curves, Camera RAW, duotones, i inne) do kreatywnej obróbki fotograficznej

[] Uczestnicy mogą także wziąć udział w warsztatach obórki cyfrowej podczas, której wywołamy RAW-y i zmodyfikujemy środowisko by wyglądało zupełnie inaczej niż zastane. Stworzymy światło, kolorystykę i kontrasty.

Warsztaty z obróbki cyfrowej odbędą się 24 listopada od 17:00 - 19:00 w Sopocie. Warsztaty dodatkowo płatne 50zł dla uczestników warsztatów "Jesienny Portret" i członków SKF. Dla osób biorących udział tylko w obróbce cyfrowej koszt wynosi 100 zł. Zgłoszenia na zajęcia emailem na adres: warsztaty@studiopcf.com o tytule 20191124 PSDF

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii portretowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie.

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 23 listopada 2019. Spotykamy się o 12:30 przed bramą główną Parku Oliwskiego (ul. Opata Jacka Rybińskiego).

Koszt: Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20191123 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Po zgłoszeniu otrzymasz informację zwrotną.

Status: wolne miejsca

#FotografiaPortretowa #JesiennyPortret #KreatywnyPortret #Gdańsk #PortraitPhotography #AutumnPortrait #CreativePortrait #Gdansk #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny
line