strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Fotografia Czarno-Biała • Kreatywne Techniki

Warsztaty Fotograficzne • 20191007 • 2000 - 2200+/- • Sopot

Fotografia czarno-biała wybacza błędy kolorystyczne i koncentruje odbiorcę na treści zdjęcia. Kształty, język geometrii i jej przekaz jest mocniejszy przez co różne techniki kreatywne które można wykorzystać w fotografii czarno-białej nie nadają się do kolorowej.

Podczas warsztatów zajmiemy się kompleksową pracą z kreatywnymi technikami od wielokrotnej ekspozycji, przez HDR i użycie filtrów fotograficznych, po fotografowanie zróżnicowanego ruchu i kontrolowaną technikę oświetlenia punktowego.

Kreatywne techniki przydają się w fotografii z wielu powodów, główny to gimnastyka dla Twojego myślenia i fotografowania poza szablonowego, kolejny ważny element to tuszowanie błędów w razie kiedy temat jest ekstremalnie nudny lub zrobione zdjęcia są tak "artystyczne" że do niczego się nie nadają. Ostatnią przesłanką jest fotografia sztuki kiedy chcesz stworzyć coś czego inny fotografii nie potrafi bo tradycyjne techniki nie pozwalają na tworzenie kreatywnych rezultatów.

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, których interesuje fotografia i chcą poszerzyć swój warsztat fotograficzny o nowe techniki, uzupełnić wiedzę, lub podjąć swoje pierwsze kroki w fotografii artystycznej przez stosowanie kreatywnych technik. Dla zaawansowanych uczestników dobra okazja do nauki technik które nadadzą charakteru Twoim zdjęciom. .

[] Uczestnicy otrzymają materiał edukacyjny o Fotografia Czarno Biała - Kreatywne Techniki Fotograficzne.

[] Członkowie Sopockiego Klubu Fotograficznego otrzymają presety do różnych modułów Adobe Photoshop (krzywe/curves, Camera RAW, duotones, i inne) do kreatywnej obróbki fotograficznej we własnym zakresie.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Sopocki Klub Fotograficzny (SKF). Więcej informacji o klubie: skf.studiopcf.com. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com oraz Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka kreatywnych technik fotograficznych.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Statyw. Dla chętnych żółte i czerwone filtry fotograficzne.

Gdzie: Sopot.

Czas: 7 października 2019. Spotykamy się w hali dworca kolejowego w Sopocie przy ruchomych schodach.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20191007 Sopot. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Po zgłoszeniu mailowym otrzymasz potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach.

Status: wolne miejsca


#KreatywnaFotografia #TechnikaFotograficzna #Sopot #FotografiaCzarnoBiała #CreativePhotographyTechniques #BlackandWhitePhotography #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #PiotrCwiklinski #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #PromocjaFotografii #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze #PolskaBlogFotograficzny
line