strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Bieszczady • Wyprawa Fotograficzna

Wyprawa Fotograficzna • 20190920 - 20190924 • Sanok • Bieszczadzki Park Narodowy

Wyprawa fotograficzna w Bieszczady. Rozpoczynamy przygodę w Sanoku, gdzie zrobimy mały wypad na rozgrzewkę w Słone Góry. Potem przeniesiemy się do skansenu w Sanoku. Następny dzień spędzimy w całości w Bieszczadzkim Parku Narodowy.

Bieszczady są unikatowym regionem Polski z wyjątkową przyrodą, kulturą i zachowaną etnicznością regionu. Fotograficznie rzecz ujmując raj dla fotografów. Nasza wyprawa będzie pocięta na 3 etapy w tym jeden dla chętnych: 1 Sanok i Okolice; 2 Bieszczady i Bieszczadzki Park Narodowy; 3 Kultura Łemkowska.

Dokładny plan wyprawy - szczególnie przemarsz i przez Bieszczady ustalimy z uczestnikami wyjazdu.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej w całym jej spektrum od podstaw, przez panoramy, HDR, makro fotografię, fotografię architektury na przykładzie dawnej architektury, fotografii dokumentalnej, oraz w czasie wolnym będzie okazja do nauki obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop i Lightroom. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyprawa fotograficzna? Wymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie, z obciążeniem (sprzęt fotograficzny często waży) oraz wytrzymałość na różne różności, od zmęczenia, warunków pogodowych… itd. Wszystkie aktywności powiązane z wyprawą fotograficzną w Sudety odbywają się na własną odpowiedzialność. Na konkretne pytania odpowiem mailowo (warsztaty@studiopcf.com), oraz na spotkaniu organizacyjnym dla uczestników wyjazdu, które odbędzie się 16 września 2019 o godzinie 19:50 w Sopocie (spotkanie przed Sopoteką, biblioteka miejska na dworcu kolejowym II piętro).

Skrócony program wyjazdu:

20 września wyjazd z Gdyni Głównej o 18:00. Przyjazd do Sanoka około 9 rano, następnego dnia. Wyjście w Góry Słone. Powrót do Sanoka. Zwiedzanie i fotografowanie skansenu w Sanoku. Wieczorem dla chętnych w czasie "blue hour" zrobimy zdjęcia pocztówkowe Sanoka. Następnego dnia wczesnym ranem przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wejście na Tarnice i Halicz, następnie przez Bukowe Berdo do Mucznego. W drodze do Ustrzyk Dolnych przystanek w Smolniku na zwiedzanie i fotografowanie drewnianej cerkwi (UNESCO) i kontynuacja powrotu do Sanoka. Następnego dnia przejazd do Rzepedź, zwiedzanie muzeum i parowozownię Kolejki Bieszczadzkiej, przejazd do Turzańska, zwiedzanie i fotografowanie kolejnej drewnianej cerkwi (UNESCO). Przejazd do Wetliny. Bieszczady i Połonina Wetlińska. Powrót do Rzeszowa. Przejazd do Rzeszów - Trójmiasto. Powrót we wtorek 24 września około 8 rano.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Bieszczady

Program fotograficzny:

• Fotografia Krajobrazowa
• Fotografia Dawnej Architektury
• Fotografia Przyrodnicza
• Zapoznanie z Kulturą Łemkowską
• Obróbka Cyfrowa (zarządzenie biblioteką fotograficzną, obróbka cyfrowa fotografii krajobrazu)
• realizacja Projektów: UNESCO Poland, Góry Polski, Skanseny Polski, Etniczne Regiony Polski

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 16 września 2019 o godzinie 19:50 w Sopocie. Spotkanie przed Sopoteką, biblioteka miejska na dworcu kolejowym II piętro.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com oraz Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyprawy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Podróż po Polsce. Fotografia krajobrazowa, oraz spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, wyposażenie dodatkowe, prowiant i woda na własne potrzeby, realna ocena własnej kondycji fizycznej i możliwość kilkudniowego przemieszczania się po górach.

Gdzie: Bieszczady • Bieszczadzki Park Narodowy

Czas: od 20 września (g. 18:00) do 24 września 2019 (do g.8:00).

Koszt: 999 zł (777 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Trójmiasto - Sanok - Trójmiasto, 2 noclegi, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport, wyżywienie, bilety wstępów… etc.;

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190920 Bieszczady. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20190916)

Status: wolne miejsca


#Bieszczady BieszczadzkiParkNarodowy #Sanok #MuzeumBudownictwaLudowego #Łemokowszczyzna #Zyndarowa #Skansen #FotografiaSkansenów #Etnologia #EtnographyPhotography #OpenAirMuseusm #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #PiotrCwiklinski #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #PromocjaFotografii #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze #PolskaBlogFotograficzny
line