strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Portret Biznesowy • Fotografia Portretowa

Warsztaty Fotograficzne • 20190914 • 1700 - 1900+/- • Gdynia

Portret biznesowy służy do ustanowienia odpowiedniego dla danego biznesu wizerunku. Jest też rozwijającym się produktem fotograficznym i wraz z rosnącą świadomością związaną z wizerunkiem w biznesie fotograficy mają dodatkową okazję do zarobienia pieniędzy na fotografii portretowej.

Podczas warsztatów zajmiemy się kompleksową pracą z portretem biznesowym, oraz przeprowadzimy symulację "prawdziwego" zlecenia. Podczas zajęć dowiesz się:

• Jak uzyskać ciekawe oświetlenie portretowe?
• Jak ustawić modela/kę pod kątem biznesowego ujęcia oraz jakie znaczenie mają różne pozy?
• Jak pracować z "taboretem"? Czyli co robić jeśli portretowana osoba nie współpracuje z fotografem?

Dodatkowo:

• Jak oświetlić i ustawić sylwetkę np. osoby z nadwagą?
• Jak dobrać tło do modela i jego branży biznesowej?
• Jak powstają portrety biznesowe robione do pism typu Forbes i jaką mają charakterystykę?
• ...oraz garść porad w jaki sposób zbudować biznes wokół portretu biznesowego...

W trakcie zajęć nie zabraknie standardowych technik fotograficznych i kreatywnych rozwiązań, które decydują o atrakcyjności zdjęć, a także porad związanych z portretem biznesowym i specyfiką tego typu fotografii.

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, których interesuje fotografia portretowa i chcą poszerzyć swój warsztat fotograficzny o nowe techniki, uzupełnić wiedzę, lub podjąć swoje pierwsze kroki w fotografii portretowej w kierunku profesjonalnej produkcji fotograficznej. Dla zaawansowanych uczestników dobra okazja do nauki pracy z lampą błyskową, oraz nieco inną niszą portretową.

[] Uczestnicy otrzymają materiał edukacyjny o Portret Biznesowy dotyczący fotografii portretowej.

[] Presety do różnych modułów Adobe Photoshop (krzywe/curves, Camera RAW, duotones, i inne) do kreatywnej obróbki fotograficznej

[] Uczestnicy mogą także wziąć udział w warsztatach obórki cyfrowej podczas, której wywołamy RAW-y i utworzymy portrety biznesowe tak by były gotowe do dostarczenia klientowi. Podczas obróbki skupimy się na wysokiej jakości portretu. Warsztaty z obróbki cyfrowej odbędą się 16 września 2019 od 20:00 - 22:00 w Sopocie. Warsztaty dodatkowo płatne 50zł dla uczestników warsztatów "Portret Biznesowy" i członków SKF. Dla osób biorących udział tylko w obróbce cyfrowej koszt to 100 zł. Zgłoszenia na zajęcia emailem na adres: warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190916 PSD

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka fotografii portretowej na przykładzie portretu biznesowego.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Aparat fotograficzny powinien być wyposażony w gorącą stopkę (hot shoe) pozwalający na podłączenie do lampy błyskowej. Osoby, które posiadają własne lampy, mogą je przynieść, w ten sposób możesz doskonalić technikę pracy z własnym sprzętem.

Gdzie: Gdynia.

Czas: 14 września 2019. Spotykamy się na Skwerze Kościuszki przy ORP Błyskawica.

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190914 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


#Portret #PortretBiznesowy #FotografiaPortretowa #PortraitPhotography #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #PiotrCwiklinski #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #PromocjaFotografii #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze #PolskaBlogFotograficzny
line