strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Toruń • Wyjazd Fotograficzny

Wyjazd Fotograficzny • 20190831 • 0500 - 2200+/- • Toruń

Etnograficzny wyjazd fotograficzny do Torunia. W mieście i jego sąsiedztwie istnieją trzy skanseny etnograficzne. Są to Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Park Etnograficzny w Kaszczorku, oraz Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce. Odwiedzimy wszystkie jednego dnia.

Fotograficznie skanseny są ciekawe i dosyć łatwe do sfotografowania, cała sztuka polega na tym by pokazać to co ciekawe z jak najlepszej strony. Safari przez etnograficzne obiekty można potraktować jako fotografię architektury dawnej, fotografię dokumentalną lub po prostu wycieczkę do skansenu na spotkanie z historią przodków.

Podczas warsztatów nauczysz się techniki fotografii architektury wnętrz, od ujęć prostych, przez panoramiczne, aż po HDR (High Dynamic Range).

Przybliżony program wyjazdu:

Wyjazd z Trójmiasta 4:40. Przyjazd do Torunia około 8 rano. Przejazd do Wielkiej Nieszawki i zwiedzanie i fotografowanie dorobku holendrów na imigracji w Polsce. Następnie przejazd do Kaszczorka i safari fotograficzne po Zagrodzie Rybacko-Rolniczej. Powrót do Torunia. Zwiedzanie muzeum etnograficznego w centrum Torunia. Muzeum nie ma tematyki jako takiej - po prostu zbiera co się da z całej Polski. Obecnie gromadzi 65.000 zabytków etnograficznych. Po safari czas na odpoczynek i nieco zdjęć na zabytkowej starówce Toruńskiej wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd powrotny z Torunia o 18:29 i planowany przyjazd do Trójmiasta o 22:56.

Spotykamy się w Gdyni Głównej (4:40), lub w pociągu w kierunku Bydgoszczy.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii architektury wnętrz. Fotografia pocztówkowa. Spotkanie z historią.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, statyw. Dla chętnych: filtry fotograficzne: CPL

Gdzie: Toruń • Kaszczorek • Wielka Nieszawka

Czas: 31 sierpnia 2019. Spotykamy się w Gdyni Głównej o 4:40 lub w pociągu do Bydgoszczy.

Koszt: 50 zł
*Dodatkowe koszty we własnym zakresie jak: opłata za przejazd Trójmiasto - Toruń i okolice - Trójmiasto (np. weekendowy 39 zł), oraz koszt bilet wstępu do skansenów.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190831 Toruń. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


#Toruń #Kaszczorek #WielkaNieszawka #Skansen #FotografiaSkansenów #Etnologia #Torun #EtnographyPhotography #OpenAirMuseusm #KujawskoPomorskie #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #PiotrCwiklinski #WarsztatyFotograficzne #PhotographyWorkshop #NaukaFotografii #PhotographyEducation #EdukacjaFotograficzna #PromocjaFotografii #Fotografia #Photography #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PTTK #PTTKSopot #PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze #PolskaBlogFotograficzny
line