strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Pastelowy Portret • Fotografia Portretowa

Warsztaty Fotograficzne • 20190825 • 1700 - 1900+/- • Gdańsk

Fotografia portretowa podczas której wykonamy delikatne portrety począwszy od delikatnego światła, zmiękczonego obrazu i kontrastu. Zdjęcia portretowe w klimacie "dreamy" rozpoczniemy od dobrania odpowiedniego światła i odszukania scenerii, która pomoże uzyskać pożądany efekt. W drugim etapie popracujemy z kontrastami oświetlenia modela w relacji do tła. Na koniec zajmiemy się pracą z nienasyconymi kolorami tworząc fuzję powyższych technik gdzie w rezultacie otrzymamy pastelowy portret.

Warsztaty służą nauce fotografii portretowej. W tej odsłonie nieco odwrotny trend do powszechnego zamiast uzyskiwania super ostrych zdjęć będziemy uczyć się robienia miękkich i delikatnych zdjęć. Bardzo przydatna technika do fotografowania dzieci i osób o pastelowej duszy.

Warsztaty przeznaczone dla wszystkich którzy chcą poszerzyć swoje kreatywne techniki fotograficzne o nowe rozwiązania, a także dla pasjonatów fotografii portretowej.

[] Uczestnikom warsztatów zostanie przekazany materiał edukacyjny "Pastelowy Portret"

[] Presety do różnych modułów Adobe Photoshop (krzywe/curves, Camera RAW, duotones, i inne) do kreatywnej obróbki fotograficznej

[] Uczestnicy mogą także wziąć udział w warsztatach obórki cyfrowej podczas, której wywołamy RAW-y na pastelowo, zmiękczymy światło, zniwelujemy kolory i obniżymy kontrasty. Warsztaty z obróbki cyfrowej odbędą się 26 sierpnia od 19:00 - 21:00 w Sopocie. Warsztaty dodatkowo płatne 50zł dla uczestników warsztatów "Pastelowy Portret" i członków SKF. Dla osób biorących udział tylko w obróbce cyfrowej koszt to 100 zł. Zgłoszenia na zajęcia emailem na adres: warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190826 PSD

[] Dla chętnych. Możliwość druku fotograficznego wykonanych zdjęć. Technika druku na specjalnym papierze matowym o wygładzanej powierzchni, która daje fenomenalny efekt pastelowego portretu - który po wydrukowaniu można zawiesić w jakimś dostojnym miejscu w domu. Koszt druku w formacie: 30x45 to 40zł. Osoby które zdecydują się na druk zdjęcia dodatkowo otrzymają materiał edukacyjny ze wskazówkami, jak przygotować zdjęcie do druku.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii portretowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie.

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 25 sierpnia 2019. Spotykamy się o 17:00 przed bramą główną Parku Oliwskiego (ul. Opata Jacka Rybińskiego).

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190825 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


#FotografiaPortretowa #PastelowayPortret #KreatywnyPortret #Gdańsk #PortraitPhotography #PastelPortrait #CreativePortrait #Gdansk #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #CreativePhotography #PolskaBlogFotograficzny
line