strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Cyjanotypia • John Herschel • Styl Fotograficzny

Warsztaty Fotograficzne • Modernizm Gdyński • 20190727 • 1900 - 2100+/- • Gdynia

Cyjanotypia to dawna technika fotograficzna, której symulację wykonamy na bazie fotografii cyfrowej. Cyjan to gatunek niebieskiego koloru. Fotografie wykonamy tak by przypominały cyjanotypię. Świetnie do tego stylu pasuje fotografia architektury z tego powodu obierzemy za cel gdyńską architekturę modernistyczną.

Spacer fotograficzny szlakiem Gdyńskiego Modernizmu podczas którego będziemy fotografować budynki pod kątem architektonicznym, abstrakcyjnym i artystycznym.

Cyjanotypia pozawala na pracę w dwóch rodzajach obrazu negatywowy i pozytywowy. Normalnie pozytyw to nasz cel w przypadku cyjanotypii można pobawić się także obrazem odwróconym. Dodatkowo kolor cyjanu nie jest stały bo waha się w zakresie 490-520 nm i częstotliwości 610-575 THz - co powoduje że możemy pobawić się nieco kolorem i uzyskać indywidualne tonacje na swoje potrzeby. Uczestnikom warsztatów zostanie przekazany materiał edukacyjny wraz z presetami do kreatywnej obróbki fotograficznej.

John Herschel • Styl Fotograficzny
Cyjanotypia została wynaleziona przez Johna Herschela, który opisał ją w 1842 r. Pierwotnie technika opracowana przez Herschela pozwalała na otrzymywanie negatywów, które wykorzystywano do projektów architektonicznych drukowanych w charakterystycznym niebieskim tonie zwanych: Blueprint

Warsztaty przeznaczone dla wszystkich którzy chcą poszerzyć swoje kreatywne techniki fotograficzne o nowe rozwiązania, a także dla pasjonatów architektury.

[] Uczestnikom warsztatów zostanie przekazany materiał edukacyjny Cyjanotypia o Cyfrowa Symulacja Szlachetnych Technik Fotograficznych

[] Presety do różnych modułów Adobe Photoshop (krzywe/curves, Camera RAW, duotones, i inne) do kreatywnej obróbki fotograficznej

[] Dla chętnych. Blueprint możliwość druku artystycznego wykonanych zdjęć. Ciekawa technika druku jednocześnie idealna na stworzenie portfolio architektury. Dodatkowa opłata za druk 30zł, otrzymasz 5 zdjęć formatu A4. Dodatkowo chętni otrzymają materiał edukacyjny jak przygotować zdjęcia do druku.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka kreatywnej fotografii na przykładzie cyjanotypii i architektury modernistycznej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Dla chętnych filtry niebieskie.

Gdzie: Gdynia.

Czas: 27 lipca 2019. Spotykamy się o 17:00 na peronie SKM w Gdyni Głównej.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190727 Gdynia. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


#Cyjanotypia #Cyanotype #CPP #KlasycznaTechnikaFotograficzna #ClassicPhotographyProcesses #StylFotograficzny #JohnHerschel #Blueprint #PrussianBlue #EgiptianBlue #Gdynia #GdyńskiModernizm #Architektura #ArchitekturaGdyni #GdyńskiSzlakModernizmu #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny
line