strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Kadr Fotograficzny i Filmowy • Podstawy Fotografii

Warsztaty Fotograficzne • Podstawy Fotografii • 20190616 • 1900 - 2100+/- • Gdynia

Kadr fotograficzny jest podstawą fotografii i jakiekolwiek zdjęcie mieści się w jakimś kadrze i jest skadrowane w jakiś sposób. Podczas warsztatów fotograficznych zastąpimy słowo "jakiś" na świadomy. Kadr fotograficzny w idealnym scenariuszu powinien wzmacniać to co wyrażone jest na zdjęciu. Kadr ściśle jest powiązany z kompozycją fotograficzną, której kluczowe elementy wpleciemy w temat kadru fotograficznego. Podczas warsztatów zajmiemy się podstawami kadrowania jaki kadr i dlaczego, a następnie przejdziemy do bardziej złożonych technik kadrowania.

Kadr filmowy różni się od fotograficznego rodzajem i konsystencją ujęć. Podczas zajęć zapoznamy się z podstawowymi kadrami filmowymi i jak "fotografować" różne sceny mające przez całość "filmu" do dyspozycji tylko jeden wybrany kadr.

W fotografii każde zdjęcie może być wykonane w innym kadrze - w filmie najczęściej jest jeden kadr przez cały film i należy ujęcia skonstruować wedle kadru. W fotografii kadr zmieniamy w zależności od tego co ma przedstawiać.

Warsztaty nie są skierowane tylko dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią/filmem. Kadrowanie ma także bardzo zaawansowane elementy, które także zostaną poruszone na warsztatach. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich którzy budują solidne podstawy techniki fotograficznej, a przede wszystkim rozumienia kadru.

[] Uczestnikom zostaną przekazane materiały edukacyjne dotyczące kadrowania. Oraz zestaw narzędzi to pracy z kadrem.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka kadrowania i kadru fotograficznego/filmowego.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, statyw, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie.

Gdzie: Gdynia.

Czas: 16 czerwca 2019. Spotykamy się na peronie w Gdyni Stoczni o 19:00.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190616 Kadrowanie. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


#Kadr #KadrFotograficzny #PhotographyRatio #KadrFilmowy #Kadrowanie #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny
line