strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Chorwacja • Wyprawa Fotograficzna

Wyprawa Fotograficzna • 20190614 - 20190625 • Chorwacja

Wyprawa fotograficzna do Chorwacji. W trakcie wyprawy poznamy zakątki Gór Dynarskich i Dalmacji. Chorwacja jest przepięknym miejscem i wręcz fotograficznym rajem. Różnorodność przyrody, kolorystyka i fantastyczny klimat tworzą kombinację której trudno się oprzeć. Chorwacja posiada jedne z najbardziej błękitnych wód na świecie, jeziorka w wapniowych nieckach tworzą surrealistyczne krajobrazy. Pobyt w Chorwacji skupimy w okolicy Zadaru i będziemy robić jednodniowe wypady w różne ciekawe miejsca. Przejazd do i powrotny są nieco męczące i wymagająca. W drodze powrotnej planujemy całodzienny pobyt we Wiedniu w tym zwiedzanie i fotografowanie austriackiej stolicy. Fotograficznie nauczymy się fotografii przyrody, architektury, fotografii dokumentalnej z różnymi aspektami technicznymi i w przekroju technik fotograficznych, przez panoramy, HDR, film poklatkowy (timelaps), oraz w czasie wolnym będzie okazja do nauki obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop i Lightroom. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyprawa fotograficzna? Wymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie, z obciążeniem (sprzęt fotograficzny często waży), oraz wytrzymałość na różne różności, od zmęczenia, warunków pogodowych… itd. Wszystkie aktywności powiązane z Wyprawą Fotograficzną odbywają się na własną odpowiedzialność. Na konkretne pytania odpowiem e-mailowo (skf@studiopcf.com ), oraz na spotkaniu organizacyjnym dla uczestników wyjazdu które odbędzie się 3 czerwca 2019 o godzinie 19:00 w Gdyni. Uczestnicy zostaną powiadomieni o szczegółach i miejscu spotkania organizacyjnego e-mailowa lub telefoniczne.

Skrócony program wyjazdu:

14 czerwca wyjazd z Gdyni Głównej o 21:28. Przyjazd do Krakowa około godziny 8 rano, następnego dnia. Czas na odświeżenie się i posiłek w pozostałym czasie fotografowanie Krakowa. Po południu przejazd do Chorwacji. (program pobytu w Chorwacji zależy od uczestników - zaplanowane są 4 trasy - różnią się od siebie kosztem i trudnością) Następnie planowo przemieszczamy się do parku narodowego Plitvickie Jeziora gdzie będziemy fotografować lazurowe jeziorka i wodospady. W kolejnym etapie przeniesiemy się do Zadaru, który będzie naszą bazą wypadową. Stąd będziemy robić jednodniowe wypady w różne miejsca w Dalmacji i na wyspy. W niedzielę 23 czerwca przejazd z Zadaru do Wiednia. Planowany przyjazd około 5 rano. Zwiedzamy Wiedeń. Około 16:30 wyjazd do Katowic. Nocny pociąg z Katowic (23:20) do Trójmiasta. Planowany przyjazd około 8 rano 25 czerwca 2019.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Chorwacja

Program fotograficzny:

• Fotografia Podróżnicza i Dokumentalna (celem jest dokumentacja zabytków, parków, ciekawych miejsc)
• Reportaż Fotograficzny (zróżnicowane cele zależne od stopnia zaawansowania fotograficznego w tym fotografia uliczna)
• Film Poklatkowy (timelaps, oraz podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)
• Obróbka Cyfrowa (zarządzenie biblioteką fotograficzną, obróbka cyfrowa fotografii krajobrazu)

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii reportażu i architektury wraz z materiałami szkoleniowymi do post produkcji cyfrowej z użyciem Adobe Photoshop.

[] Plan wyjazdu do Chorwacji jest elastyczny i ostatecznie zostanie ustalony z uczestnikami wyjazdu. Koszty wyjazdu mogą być bardzo różne w zależności od programu wyjazdu - z tego powodu ustalimy to wspólnie. Np. wstęp do bardziej znanego parku narodowego to koszt ok 150 zł od osoby. Trasę dobierzemy na bazie planowanych budżetów uczestników.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2019 o godzinie 19:00 w Gdyni.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Wyprawa organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazdy odbywają się zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Fotografia podróżnicza. Poznanie i zwiedzanie Chorwacji.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, wyposażenie dodatkowe, oraz środki finansowe na wydatki związane z pobytem.

Gdzie: Chorwacja

Czas: Od 14 czerwca (g. 21:30) do 25 czerwca 2019 (do g.8:00)

Koszt: 2100 zł (1700 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

W cenie jest przejazd Trójmiasto - Karlovac; Zadar - Wiedeń; Wiedeń - Katowice; Katowice - Trójmiasto, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłat za: noclegi, lokalny transport, biletów wstępu, wyżywienie, ubezpieczenie, etc...

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190614 Chorwacja. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20190603)

Status: wolne miejsca

#Chorwacja #WyprawaFotograficzna #Zadar #Split #Sibenik #Trogir #PlitvickeJezera #Krk #Peklenica #Zagreb #PhotographyTrip #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny
line