strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Ansel Adams • Styl Fotograficzny

Warsztaty Fotograficzne • Master Class Photography • 20190612 • 1900 - 2100+/- • Gdańsk

Warsztaty fotograficzne przeznaczone do nauki stylu fotograficznego używanego przez Ansela Adamsa. Adams jest jednym z najbardziej rozpoznawanych fotografów związanych z fotografią czarno - białą. Jego styl zawiera mocne kontrasty i rytmiczne oświetlenie. Zdjęcia są dość ciekawe i warto zgłębić nieco więcej wiedzy na temat jak powstają by móc korzystać z dorobku fotograficznego Adamsa w swojej fotografii.

Podczas warsztatów zrobimy zdjęcia, które będą stanowiły półprodukt do obróbki cyfrowej w której powstanie końcowe zdjęcie. Jak określił to sam Adams fotograficy dzielą się na tych którzy albo są dobrymi fotografami albo są dobrzy w ciemni fotograficznej. Definitywnie Adams należał do kategorii związanej z ciemnią fotograficzną.

Cele warsztatów jest zapoznanie z ciekawą techniką fotograficzną, która można określić jako wysoko kontrastowa fotografia czarno - biała. Umiejętność używania tej techniki może się przydać w różnych produkcjach fotograficznych od reportaży, przez krajobraz, aż po portrety.

Przy okazji stylu Ansela Adamsa poruszymy jako ciekawostkę 11 strefowy system ekspozycji, który opracował wraz z Fredem Archerem i według tego schematu zrobimy kilka zdjęć podczas warsztatów i ten sam system zastosujemy podczas obróbki cyfrowej.

[] Osoby biorące udział w warsztatach otrzymają materiał edukacyjny z instrukcjami do samodzielnej obróbki fotograficznej z użyciem Silver Efex Pro 2 i/lub Adobe Photoshop.

[] Seria warsztatów "Master Class Photography". Warsztaty polegają na nauce technik stosowanych przez danego fotografa. Warsztaty najczęściej są kombinacją fotografii i obróbki cyfrowej. Warsztaty z serii posiadają dopisek "Master Class Photography" w podtytule.

[] Osobom fotografującym analogowo polecam wybrać mocno kontrastowy film fotograficzny np. Ilford FP4 (ISO 125)

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka techniki fotograficznej stosowanej przez Ansela Adamsa.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Dla chętnych: statyw, filtr kołowy polaryzacyjny (CPL) i pełny czerwony filtr.

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 12 czerwca 2019. Spotykamy się o 19:00 w Gdańsku Oliwie na pętli tramwajowej.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190612 Gdańsk. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


Ansel Adams The Tetons #AnselAdams #GdańskOliwa #Gdańsk #MasterClassPhotography #BlackandWhitePhotography #BW #LandscapePhotography #VintagePhotography #BromoŻelatynowaTechnikaFotografii #GelatinSilverProcessPhotography #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny
line