strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Fotografia Portretowa • Plener Fotograficzny

Warsztaty Fotograficzne • Edycja Miasto • 20190519 • 1900 - 2100+/- • Gdynia

Plener fotograficzny jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów portretów, szczególnie w cieplejszej porze roku. Plener ma swoje wady i zalety. Możemy łatwo znaleźć piękne tło, o odpowiedniej godzinie zastaniemy ciekawe światło. To co może być trudniejsze to dopasowanie modela do tła, dobranie odpowiedniego oświetlenia, oraz uzyskanie dobrego efektu który spowoduje, że zdjęcie wygląda "profesjonalnie".

Podczas warsztatów zajmiemy się kompleksowym przeprowadzeniem sesji zdjęciowej w tym:
• Jak uzyskać profesjonalny wygląd zdjęć plenerowych?
• Jak dobrać plener do osoby/osób?
• Jak pracować ze światłem zastanym?
• Jak dobrać i jakie użyć oświetlenie dopełniające?

Warsztaty odbywają się podczas zachodu słońca i zmieniającego się oświetlenia co pozwoli na pracę w dość szerokim spektrum pracy fotograficznej od światła dziennego po nocne. W trakcie zajęć nie zabraknie standardowych technik fotograficznych i kreatywnych rozwiązań, które decydują o atrakcyjności zdjęć.

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, których interesuje fotografia portretowa i chcą poszerzyć swój warsztat fotograficzny o nowe techniki, uzupełnić wiedzę, lub podjąć swoje pierwsze kroki w fotografii portretowej w kierunku profesjonalnej produkcji fotograficznej. Dla zaawansowanych uczestników dobra okazja do nauki pracy z lampą błyskową.

[] Warsztaty pod hasłem plener fotograficzny odbędą się w środowisku miejskim w stylu szkło i aluminium. Kolejne zajęcia Plener w Naturze odbędą się 31 maja2019 1900 - 22:00 i dodatkowe miejskie na zabytkowej starówce (póki co brak terminu) i ostatnie w dawnym stylu w skansenie etnograficznym (póki co brak terminu).

[] Uczestnicy otrzymają materiał edukacyjny dotyczący fotografii portretowej.

[] Uczestnicy otrzymają 50% zniżki na zestaw presetów do Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, oraz Camera RAW do fotografii portretowej, oraz dodatkowo dla fotografii czarno-białej presety Silver Efex Pro 2.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka fotografii portretowej. Nauka użycia oświetlenia fotograficznego.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Aparat fotograficzny powinien być wyposażony w gorącą stopkę (hot shoe) pozwalający na podłączenie do lampy błyskowej. Osoby, które posiadają własne lampy, mogą je przynieść, w ten sposób możesz doskonalić technikę pracy z własnym sprzętem.

Gdzie: Gdynia

Czas: 19 maja 2019. Spotykamy się o 19:00 przed ORP Błyskawica na Skwerze Kościuszki.

Koszt: Koszt: 100 zł (50 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190519 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca

#FotografiaPotretowa #PortraitPhotography #PlenerFotograficzny #NowoczesnyPortret #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny
line