strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Malbork • Majówka Fotograficzna

Warsztaty Fotograficzne • Fotografia Architektury • 20190512 • 1430 - 2200+/- • Malbork

Majówka Fotograficzna połączona ze zwiedzaniem Zamku w Malborku. Od 16:30 do 19:00 zwiedzamy zamek i uczymy się fotografii architektury wnętrz. Po zamknięciu zamku zrobimy serię ujęć o zachodzie słońca od strony Nogatu. Jest to miejsce z którego zamek wygląda najbardziej imponująco.

Dla pasjonatów historii i zamków krzyżackich dobra okazja do ponownej wizyty w Malborku. Dla fotografów świetna okazja na zrobienie zdjęć jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Zamek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO z powodu swojej unikatowości jest równie cennym obiektem dla fotografów.

Fotograficznie zamek jest ciekawym obiektem i jednocześnie dość trudnym do fotografowania. Podczas warsztatów nauczysz się techniki fotografii architektury wnętrz, od ujęć prostych, przez panoramiczne, aż po HDR (High Dynamic Range).

Przybliżony program wyjazdu:

Zamek w Malborku. Fotografia wnętrz i zamku na zewnątrz. Zachód słońca nad Nogatem. Fotografujemy zamek w zmieniającym się oświetleniu do około 2200. W ten sposób zrobimy zdjęcia podczas zachodu słońca, w trakcie "golden hour" i "blue hour", oraz po zachodzie słońca z zamkowymi podświetleniami. Około 1900 zrobimy mała przerwę na kawę i coś na ząb w restauracji zamkowej (dla chętnych). Wyjazd powrotny z Malborka o 20:15, lub 21:00 do Trójmiasta.

Spotykamy się w Gdyni Głównej (14:30), lub w pociągu w kierunku Malborka (14:30 z Gdyni Głównej), lub w Malborku (16:10) most/kładka na Nogacie.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii architektury wnętrz. Fotografia pocztówkowa.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, statyw. Dla chętnych: filtry fotograficzne: CPL, kolorowe

Gdzie: Malbork

Czas: 12 maja 2019. Spotykamy się w Gdyni Głównej o 14:30 lub w pociągu do Malborka, lub w Malborku.

Koszt: 50 zł

Dodatkowe koszty we własnym zakresie jak: opłata za przejazd Trójmiasto - Malbork - Trójmiasto (np. weekendowy 39 zł), oraz koszt bilet wstępu na Zamek w Malborku (29 zł).

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190512 Malbork. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


line