strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Kraków • UNESCO World Heritage Sites

Wyjazd Fotograficzny • 20190426 - 20190429 • Kraków • Bochnia • Kalwaria Zebrzydowska

Wyjazd fotograficzny szlakiem zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa przez UNESCO. W planie mamy odwiedzenie Kopalni Soli w Bochni (starszej od Wieliczki), jeśli się uda drewniany kościół w Lipnicy Dolnej (XV w.), Kalwarię Zebrzydowską oraz stare miasto w Krakowie.

W międzyczasie nie zabraknie innych atrakcji turystycznych i fotograficznych. Program wyjazdu zostanie ustalony z jego uczestnikami na spotkaniu organizacyjnym.

Fotograficznie nauczymy się fotografii architektury, fotografii dokumentalnej z różnymi aspektami technicznymi i w przekroju technik fotograficznych, przez panoramy, HDR, film poklatkowy (timelaps), oraz w czasie wolnym będzie okazja do nauki obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop i Lightroom. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyjazd fotograficzny? W odróżnieniu od wyprawy nie wymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie. Na wyjazd fotograficzny nie ma ograniczeń i wymagań względem uczestników. Wyjazd można traktować jak warsztaty fotograficzne, weekendowy wypad, lub zwykły zorganizowany wyjazd. Jedyną trudność może sprawiać intensywność działań - ale jest tak skonstruowany, że dla osób przemęczonych będą małe luki czasowe na odpoczynek.

Na konkretne pytania odpowiem mailowo: warsztaty@studiopcf.com, oraz na spotkaniu organizacyjnym dla uczestników wyjazdu które odbędzie się 24 kwietnia 2019 o godzinie 20:00 w Gdańsku Oliwie. Uczestnicy otrzymają powiadomienia e-mailowe, lub telefoniczne co do miejsca spotkania.

Skrócony program wyjazdu:

26 kwietnia wyjazd z Gdyni Głównej o 21:28. Przyjazd do Bochni około 10 rano, następnego dnia. Następnie zwiedzamy kopalnię soli w Bochni i pozwiedzamy okolice Bochni z Zamkiem w Wiśniczu, i po fotografujemy widoki w Wiśnicko-Lipnicki Park Krajobrazowym. Potem przemieścimy się do Krakowa gdzie zakwaterujemy się na nocleg i ruszymy do miasta na fotograficzne safari. Następnego dnia 28 kwietnia w niedzielę pojedziemy do Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Późnym popołudniem wracam do Krakowa na chwilę relaksu i około 20:30 wyjedziemy z Krakowa w kierunku Trójmiasta. Planowany przyjazd do Gdyni Głównej 7:28.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Kraków

Program fotograficzny:

• Fotografia Dokumentalna (celem jest dokumentacja zabytków)
• Reportaż Fotograficzny (zróżnicowane cele zależne od stopnia zaawansowania fotograficznego)
• Film Poklatkowy (timelaps, oraz podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)
• Obróbka Cyfrowa (zarządzenie biblioteką fotograficzną, obróbka cyfrowa fotografii krajobrazu)

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii reportażu i architektury wraz z materiałami szkoleniowymi do post produkcji cyfrowej z użyciem Adobe Photoshop.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 24 kwietnia 2019 o godzinie 20:00 w Gdańsku Oliwie.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazdy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Fotografia dokumentalna (reportaż / impresja) najcenniejszych zabytków w Polsce, wpisanych na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, wyposażenie dodatkowe.

Gdzie: Kraków • Bochnia • Kalwaria Zebrzydowska

Czas: Od 26 kwietnia (g. 21:30) do 29 kwietnia 2019 (do g.7:30)

Koszt: 330 zł (260 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Gdynia - Kraków - Gdynia, nocleg, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport, wstęp do kopalni soli w Bochni, wyżywienia; Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190426 Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20190424)

Status: wolne miejsca


line