strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Reportaż • Kurs Fotograficzny

Teoria • Warsztaty Fotograficzne • 20190410 • 1800 - 2000+/- • Gdańsk • Oliwski Ratusz Kultury

Reportaż fotograficzny należy do jednej z najciekawszych niszy fotograficznych. Kurs składa się z 3 części. Podczas kursu zajmiemy się kompleksową nauką reportażu w różnych wersjach i scenariuszach w możliwie szerokim zakresie.

20190410 Podstawy Reportażu. Planowanie i Organizacja.

By reportaż był reportażem należy zachować pewne zasady które po krótce omówimy wraz z ich wadami i zaletami, oraz jak łamać wszelkie zasady by stworzyć ciekawy reportaż. Omówimy różne rodzaje reportaży - jak do nich się przygotować, jak rozpocząć swoją przygodę z reportażem?

20190417 Produkcja Fotograficzna.

Planowanie i fotografowanie zorientowane na praktyczne rozwiązania podczas robienia zdjęć. Omówimy czynniki, które przekładają się na lepszą i gorszą produkcję. Rozumiejąc te elementy łatwiej wykonać reportaż, który przedstawia fotografowany temat w ciekawy sposób. Reportaże są różne i podejście do nich powinno być także zróżnicowane - reportaż ślubny, reportaż komercyjny, reportaż prasowy... podlegają pod kategorię reportaż jednak są to bardzo różne produkcje i wymagają innego podejścia do tematu. Podczas warsztatów zapoznasz się z wachlarzem rozwiązań i użytecznych technik które pomogą Ci zrealizować dowolny reportaż.

20190417 Skład Graficzny Reportażu. Obróbka Cyfrowa.

Same zdjęcie nie stanowią reportażu, należy je ze sobą zestawić w taki sposób by opowiadały jakąś historię, by się wzmacniały nawzajem, a przynajmniej nie osłabiały przekazu jaki zawiera reportaż. Cała sztuka doboru zdjęć i złożenia ich w całość decyduje o tym czy Twój reportaż będzie ciekawy?

Rozumienie składu graficznego, przekłada się na to jak fotografujesz. Składając zdjęcia musisz wiedzieć jak zostanie opublikowany? To określa skład graficzny. Przez to, że reportaż składa się z wielu czynników jest jednocześnie bardziej skomplikowanym rodzajem fotografii niż na przykład zwykły portret. Jednocześnie reportaż z racji na trudność pomoże Ci poznać lepiej fotografię i nauczyć się jej na dobrym poziomie. Podczas kursu będziemy pracować z teorią i praktycznym składem.

Kurs przeznaczony dla osób pasjonujących się fotografią w szczególności reportażem, lub nauką fotografii przez poznawanie różnych niszy fotograficznych.

[] Uczestnicy kursu otrzymają materiały edukacyjne z: Reportaż Fotograficzny (e-book).

[] Kursy prowadzone przez Sopocki Klub Fotograficzny są zorientowane na kreatywność, poszerzanie horyzontów i obalanie dogmatów fotograficznych. Przekazywana wiedza jest przede wszystkim praktyczna i ma realne zastosowanie w produkcji fotograficznej.

[] Więcej informacji nt. Sopockiego Klubu Fotograficznego (SKF) na stronie: skf.studiopcf.com, oraz zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny

Kurs organizowany we współpracy z Oliwskim Ratuszem Kultury, przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot oraz Punctum International News Agency.

Cel: Nauka reportażu fotograficznego.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego.

Gdzie: Gdańsk • Oliwski Ratusz Kultury (ul. Opata Jacka Rybińskiego 25)

Czas: 10 kwietnia 2019 • 18:00 - 20:00 (wymagana punktualność)

Koszt: 0 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190410 ORKR. Pojedyncze zgłoszenie jest na cały kurs składający się z 3 części w w/w datach. Po przesłaniu zgłoszenia zostanie odesłana odpowiedź z informacją zwrotną.

Status: brak miejsc


line