strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Technika Złotego Druku • Skyscapes

Obróbka Cyfrowa • Warsztaty Fotograficzne • 20190410 • 2000 - 2200+/- • Gdańsk Oliwa

Warsztaty fotograficzne dotyczące przygotowania zdjęć do druku za pomocą obróbki cyfrowej, oraz alternatywny druk fotograficzny. Przygotowanie zdjęć do druku jak i druk jest kreatywną częścią

Technika Złotego Druku jest inspirowana przez dwóch fotografów którzy zachwycili się urokiem nieba i krajobrazami jakie potrafią tworzyć chmury:

Alfred Stieglitz (1864-1946) amerykański fotograf, jeden z pierwszych fotografów promujących fotografię jako sztukę, stworzył serię zdjęć chmur pod nazwą "odpowiedniki" ("equivalents"), prezentując chmury jako interpretację emocji i odczuć wewnętrznych.

Léonard Misonne (1870-1943), belgijski fotograf, był jednym z pierwszych fotografów chmur robiącym czarno - białe zdjęcia ciężkich i ciemnych chmur.

Technikę Złotego Druk należy potraktować jako kreatywna technikę fotograficzną, której celem jest uzyskanie niestandardowych efektów. Tego typu działania poszerzają Twoje myślenie fotograficzne, oraz rozumienie dostępnych środków, które mogą być może lepiej wyrażać to co chcesz pokazać światu na swoich fotografiach.

Podczas zajęć zajmiemy się przygotowaniem do druku zdjęć chmur w różnej kolorystyce od złotej, przez srebrną po mieszaną z lazurem.

[] Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne, by zapamiętać, i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy, może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes.

[] Na warsztaty należy przygotować 9 zdjęć, które zostaną przygotowane do druku i wydrukowane. Trzy zdjęcia zostaną przeznaczone na złoty druk, 3 na srebrny druk, oraz 3 na lazurowy druk, wybierając zdjęcia uwzględnij ich kolorystykę i/lub nastrój. Odbiór zdjęć zostanie ustalony z uczestnikami warsztatów.

[] Każdy uczestnikom otrzyma wydrukowanych 9 zdjęć w formacie 20 x 30 cm. W ten sposób powstaną zdjęcia testowe, dzięki którym możesz się zorientować jak różni się od siebie druk i jaki daje efekt.

[] Poziom dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka druku fotograficznego na bazie alternatywnych rozwiązań.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Adobe Photoshop i/lub Lightroom Classic. Przygotowane 9 zdjęć do obróbki, które zostaną wydrukowane. 3 zdjęcia złoty druk, 3 srebrny druk, oraz 3 lazurowy druk, wybierając zdjęcia uwzględnij ich kolorystykę i/lub nastrój. Można zmienić proporcje np. 7 złoty druk i po jednym w innych kolorach...

Gdzie: Gdańsk.

Czas: 10 kwietnia 2019. Warsztaty trwają od 20:00 do 22:00+/-. Spotykamy się o 20:00 w Gdańsku Oliwie ul. Opata Rybickiego 25. (Restauracja Oliwskiego Ratusza Kultury)

Koszt: 100 zł (-30zł dla uczestników warsztatów 20190407 Skyscapes; 50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190410 Druk. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


line