strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Druk Fotograficzny

Obróbka Cyfrowa • Warsztaty Fotograficzne • 20190327 • 2000 - 2200+/- • Sopot

Warsztaty fotograficzne dotyczące przygotowania zdjęć do druku za pomocą obróbki cyfrowej, oraz druk fotograficzny i alternatywny. Przygotowanie zdjęć do druku jak i druk jest kreatywną częścią fotografii. Fotograficy dzielą się na tych co dobrze fotografują albo tych co dobrze drukują, jak określił to Ansel Adams. Nie mniej jednak każdy fotograf powinien umieć przygotować zdjęcie do druku, rozumieć jakie rodzaje druku istnieją i czym się od siebie różnią.

Iluzja • W cyfrowym świecie uważamy, że zdjęcia posiadamy na nośniku cyfrowym. Niestety w wersji cyfrowej zdjęcie nie istnieje - jest to tylko i wyłącznie obraz elektromagnetyczny, podatny na różne zakłócenia i w razie braku prądu… wiadomo. Zdjęcie by było zdjęciem musi zostać wydrukowane.

Przygotowanie do druku • Założenie główne polega na tym by zdjęcie które widzimy na ekranie wyglądało dokładnie tak samo po wydrukowaniu.

Druk jako kreatywna technika • Inne podejście do druku polega na użyciu kreatywnych technik i kombinacji przewidywalnych i nie przewidywalnych rezultatów. Wybór papieru fotograficznego, jego tekstury i innych parametrów połączonych z tematyką zdjęcia oraz tego jak przygotować zdjęcie by uzyskać pożądane efekty.

Podczas zajęć zajmiemy się przygotowaniem do druku zdjęć kolorowych, czarno - białych i w sepii. Zapoznamy się z profilami kolorystycznymi, rodzajami druku i papieru fotograficznego. Warsztaty skierowane na praktyczne zastosowanie i wiedzę użyteczną w praktyce. Między innymi poruszymy trudności jakie pojawiają się podczas drukowania.

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne, by zapamiętać, i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy, może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes.

[] Na warsztaty należy przygotować 2, lub 7 zdjęć, które zostaną przygotowane do druku i wydrukowane. Zdjęcia zostaną wydrukowane w profesjonalnym laboratorium fotograficznym i będą do odbioru 9 kwietnia w Sopotece po zajęciach teoretycznych (18:00 - 20:00).

[] Każdy uczestnikom otrzyma wydrukowanych 5 zdjęć w formacie 15 x 21 cm na różnych papierach fotograficznych oraz 3 wydruki w formacie 20 x 30 cm na materiałach alternatywnych (czarno - biały i kolorowy). Zdjęcia testowe dzięki którym możesz się zorientować jak różni się od siebie druk i jaki wybrać do swoich potrzeb.

[] Poziom dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka przygotowania zdjęć do druku. Druk fotograficzny. Druk alternatywny.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Adobe Photoshop i/lub Lightroom Classic. Przygotowane 2 lub 7 zdjęć do obróbki które zostaną wydrukowane.

Gdzie: Sopot

Czas: 27 marca 2019. Warsztaty trwają od 20:00 do 22:00+/-. Spotykamy się o 20:00 w Sopocie w hali głównej dworca kolejowego.

Koszt: 130 zł (80zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190327 Druk. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


line