strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Maroko • Wyprawa Fotograficzna

Wyprawa Fotograficzna • 20190321 - 20190330 • Maroko

Wyprawa fotograficzna do Maroka. Dość krótki wyjazd by zobaczyć wszystkie piękne zakątki Maroka. Naszą wyprawę rozpoczniemy w Marrakeszu następnie będziemy kierować się na Saharę by pojeździć nieco na wielbłądach i po fotografować piękne pustynne wydmy w Ergu Zachodnim.

Wyjazd trwa od 21 do 30 marca. Podczas wyjazdu planujemy zobaczyć Marrakesz, kasbę Ait Benhaddou, pustynne wydmy na Saharze, jeśli warunki pozwolą wyjdziemy w Atlas Wysoki i jeśli wystarczy czasu odwiedzimy nad oceaniczną perłę Essaouire.

Wyprawa różni się bardzo od zwykłych pobytów turystycznych w znacznym stopniu. Ponieważ staramy się mieszkać u nomadów zamiast w hotelach i poznać kraj mając kontakt z miejscowymi... Wyprawa przeznaczona dla ludzi którzy czują się podróżnikami - to nie jest wyjazd turystyczny. Podczas wyprawy może nie być prądu, wody, łazienki... wszystko to oraz inne sprawy omówimy na spotkaniu organizacyjnym 11 marca 2019.

Fotograficznie nauczymy się reportażu fotograficznego na przykładzie jednego z najbardziej znanych zakątków świata jakim jest Marrakesz. W fotografia krajobrazu w Maroku jest dość trudna - praktycznie cały dzień pracuje się z filtrem polaryzacyjnym. Pomimo to krajobrazy są unikatowe. Sahara jest tylko jedna. W fotografii krajobrazowej używać będziemy technik fotograficznych jak panoramy, HDR, film poklatkowy (timelaps). Dodatkowo zajmiemy się reportaże i będzie świetna okazja do jego nauki podczas wyjazdu. W czasie wolnym będzie okazja do nauki obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop i Lightroom (jak czas i prąd pozwoli). Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Skrócony program wyjazdu:

Wyjazd z Gdyni 18:30 do Krakowa 21 marca. Przelot z Krakowa do Marrakeszu. Przylot na miejsce 22 marca około 11. Pierwszy dzień na regenerację i aklimatyzację. Następny dzień przeznaczamy na Marrakesz. 24 marca przejazd przez Atlas Wysoki. Jeśli warunki pozwolą wejdziemy na kilka godzin w góry. Potem kontynuujemy podróż do Ouarzazat. W okolicy zwiedzimy raj fotograficzny w formie kasby Ait Benhaddou. Przejazd na pustynie. Zakwaterowanie. Pobyt na Saharze. Powrót do Marrakeszu. Jeśli starczy czasu krótka wizyta w Essaouira na Oceanem Atlantyckim, świeże ryby z oleju podawane na gazecie także w programie :)

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Maroko

Program fotograficzny:

• Fotografia Uliczna (szczególnie w Marrakeszu)
• Reportaż Fotograficzny (cały wyjazd można traktować jako reportaż, lub jego odcinki jako tematy do reportaży)
• Fotografia Krajobrazowa (piękne krajobrazy Maroka)
• Film Poklatkowy (timelaps, oraz podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)
• Obróbka Cyfrowa (fotografia krajobrazu, reportaż, oraz dodatki jak na przykład: zarządzenie biblioteką fotograficzną. - może być różnie z czasem lub prądem na obróbkę cyfrową)

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej, fotografii ulicznej i reporterskiej.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 11 marca 2019 o godzinie 20:00.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazdy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem. W przypadku Maroka i pobytu w oderwanych od cywilizacji miejscach planowanie nie jest realne.Cel: Fotografowanie Maroka. Życiowe doświadczenie jak pobyt na Saharze.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe.

Gdzie: Maroko

Czas: od 21 marca (g. 18:00) do 30 marca 2019 (do g. 7:20)

Koszt: 2800 zł (2500 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Gdynia - Kraków - Gdynia, przelot Kraków - Marrakesz - Kraków, opłaty za nadawane bagaże 20kg, oraz opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za noclegi, lokalny transport, wyżywienie; ubezpieczenie. Więcej informacji w pełnym programie wyjazdu.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190321 Maroko. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zgłoszeń do 11 marca 2019 włącznie. Ostateczna akceptacja uczestnictwa w wyprawie fotograficznej obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20190311.

Status: wolne miejsca
line