strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Kraków • Weekend Fotograficzny

Wyjazd Fotograficzny • 20190308 - 20190311 • Kraków • Pieniny

Fotograficzny weekend w Krakowie. Podczas weekendu będziemy fotografować Kraków i okolice. Skupimy się na różnych rodzajach fotografii podróżniczej rozpoczynając, od klasycznych pocztówkowych ujęć, na starym mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie stworzymy reportaż czarno-biały z Nowej Huty. Po polujemy na sceny fotografii ulicznej na Kazimierzu.

W planie jest także jednodniowy wypad w do Pienińskiego Parku Narodowego. Wejdziemy na najwyższy szczyt Pienin, Trzy Korony (982m n.p.m.).

Względnie łatwy wyjazd kondycyjnie. Fotograficznie bardzo zróżnicowane tematy od fotografii architektury, fotografii miejskiej, fotografii ulicznej i reportażu w Krakowie i Nowej Hucie, po wypad do Pienińskiego Parku Narodowego na fotografie przyrodniczą i krajobrazową.

Wyjazd rozpoczynamy o 21:30 w piątek wracamy około 7 rano w poniedziałek. Mamy jeden planowany nocleg na miejscu dwa w pociągu.

Fotograficznie nauczymy się fotografii pocztówkowej, reportażu fotograficznego, w całym jej spektrum od podstaw, przez panoramy, po HDR. Będziemy mieli okazję zając się fotografią architektury na przykładzie architektury Krakowa. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyjazd fotograficzny?

Nie wymagana jest sprawność fizyczna jak przy wyprawach fotograficznych. Tempo jest znacznie miejsce, a większość planowanej trasy względnie łatwa do pokonania. Wyjazd Fotograficzny odbywa się na własną odpowiedzialność. Pytania można przesyłać na e-mail: warsztaty@studiopcf.com, oraz na spotkaniu organizacyjnym dla uczestników wyjazdu, które odbędzie się 5 marca 2019 o godzinie 20:00 - 20:30 w Sopocie. Miejsce spotkania ustalimy z uczestnikami wyjazdu.

Skrócony program wyjazdu:

8 marca wyjazd z Gdyni Głównej 21:40. Przyjazd do Krakowa. Przejazd do Pienińskiego Parku Narodowego. Wejście na szczyt Pienin, Trzy Korony i powrót do Krakowa. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta dla chętnych z fotografią nocną. Następnego dnia przejazd do Nowej Huty, safari reporterskie i praca z fotografią uliczną. Przejazd do centrum Krakowa. Fotografowanie miasta i ludzi. 20:40 Wyjazd z Krakowa do Trójmiasta. Przyjazd do Gdyni około 7:40 rano. W międzyczasie przerwa na posiłki i odpoczynek.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Kraków

Program fotograficzny:

• Fotografia Krajobrazowa (Pieniński Park Narodowy)
• Fotografia Uliczna (Nowa Huta i Centrum Krakowa)
• Reportaż Fotograficzny (Nowa Huta)
• Fotografia Architektury (Wawel, Kazimierz, stare miasto UNESCO)
• Fotografia Panoramiczna (podstawy fotografii panoramicznej)
• Fotografia HDR (podstawy fotografii High Dynamic Range)

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii różnych rodzajów fotografii.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 5 marca 2019 o godzinie 20:00 w Sopocie. Miejsce spotkania zostanie ustalone z uczestnikami wyjazdu.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazd odbywa się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Zwiedzanie i poznanie fascynujących miejsc tj. Pieniński Park Narodowy, oraz uroki dawnej stolicy, Krakowa.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, kolorowe. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie.

Gdzie: Pieniński Park Narodowy • Kraków

Czas: Od 8 marca 2019 od godziny 21:40 do godziny 7:40 rano 11 marca 2019.

Koszt: 360 zł (260 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)
*w cenie przejazd Gdynia - Kraków - Gdynia, nocleg, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport, wyżywienie; ubezpieczenie.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190308 Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20190305. Zapisy i zgłoszenia do 5 marca do godziny 20:00)

Status: wolne miejsca


line