strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Fotografia Portretowa • Światło Dramatyczne

Warsztaty Fotograficzne • 20190227 • 1800 - 2000+/- • Gdańsk

Światło dramatyczna daje ciekawy efekt. Nauka tego rodzaju oświetlenia stanowi poważne narzędzie w kolekcji Twoich umiejętności oświetleniowych. Podczas warsztatów zajmiemy się poszukiwaniem oświetlenia które będzie nadawało się na nasz portret dramatyczny. Omówmy także jak ustawiać modela względem światła i pozycji aparatu by oświetlenie było dramatyczne.

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, których interesuje fotografia portretowa i chcą poszerzyć swój warsztat fotograficzny o nowe techniki, uzupełnić wiedzę, lub podjąć swoje pierwsze kroki w fotografii portretowej w kierunku profesjonalnej produkcji fotograficznej. Dla zaawansowanych uczestników, nie zabraknie bardziej wyszukanych technik i niestandardowych rozwiązań.

[] Uczestnicy otrzymają materiał edukacyjny dotyczący fotografii portretowej.

[] Uczestnicy otrzymają zestaw presetów do Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, oraz Camera RAW do fotografii portretowej, oraz dodatkowo dla fotografii czarno-białej presety Silver Efex Pro 2

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka fotografii portretowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Aparat fotograficzny powinien być wyposażony w gorącą stopkę (hot shoe) pozwalający na podłączenie do lampy błyskowej. Osoby, które posiadają własne lampy, mogą je przynieść, w ten sposób możesz doskonalić technikę pracy z własnym sprzętem.

Gdzie: Gdańsk

Czas: 27 lutego 2019. Spotykamy się o 18:00 na moście na Motławie przy Zielonej Bramie w Gdańsku (ul. Długi Targ).

Koszt: 100 zł (50 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190227 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


line