strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Wenecja • Wyjazd Fotograficzny

Wyprawa Fotograficzna • 20190222 - 20190226 • Wenecja • Włochy

Wyjazd fotograficzny na Karnawał Wenecki. Świetna okazja by zobaczyć najpiękniejsze wydarzenie w Wenecji jakie ma miejsce tylko raz w roku, unikatowe miejsce, unikatowy karnawał - być może jedna taka okazja w życiu by pojechać i zobaczyć karnawał na żywo do tego z aparatem w ręku.

Wyjazd trwa od 22 do 26 lutego. Trzy noce mieszkamy w Wenecji (Mestre) oraz jednego dnia zrobimy sobie małą wycieczkę w pobliskie Dolomity.

Fotograficznie nauczymy się reportażu fotograficznego na przykładzie Karnawału Weneckiego, fotografii krajobrazu miejskiego w całym jej spektrum od podstaw, przez panoramy, HDR, film poklatkowy (timelaps), oraz fotografii architektury. W czasie wolnym będzie okazja do nauki obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop i Lightroom. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Skrócony program wyjazdu:

Wyjazd z Gdyni do Modlina 22 lutego o 4:50. Przelot z Modlina do Treviso. Przejazd do Wenecji i zakwaterowanie. Około 15 ruszamy na pierwsze zdjęcia przepięknego miasta jakim jest Wenecja. W czasie pobytu w Wenecji odbywa się festiwal wenecki (16 lutego - 5 marca 2019), podczas którego na ulicach miasta można spotkać ludzi ubranych w artystyczne stroje i schowanych za maskami. Innymi słowy safari fotograficzne z jedynym takim wydarzeniem na świecie i fantastyczną okazją na zdjęcia. Podczas wyjazdy sobota, niedziela i poniedziałek fotografujemy Wenecję, w której nie brakuje atrakcji. Jednego dnia zrobimy jednodniową wycieczkę w Dolomity (wycieczce zdecydują uczestnicy wyjazdu). Z Wenecji wyjeżdżamy późnym popołudniem. Samolot powrotny do Polski odlatuje o 22:00 i jeszcze tego samego dnia będziemy w Modlinie. Nocny przejazd do Gdańska z planowanym przyjazdem około 6 rano we wtorek 26 lutego.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Wenecja

Program fotograficzny:

• Fotografia Uliczna (fotografia artystyczna w czasie trwania Festiwalu Weneckiego.)
• Reportaż Fotograficzny (fotografia dokumentalna Festiwalu Weneckiego wraz ze składem graficznym w post produkcji.)
• Fotografia Miejska (fotografia pocztówkowa i artystyczna połączone techniki pracy fotograficznej pod kątem stworzenia ciekawych zdjęć z Wenecji.)
• Fotografia Architektury (Perły architektoniczne Wenecji.)
• Film Poklatkowy (timelaps, oraz podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii.)
• Obróbka Cyfrowa (fotografia krajobrazu, architektura, reportaż, oraz dodatki jak na przykład: zarządzenie biblioteką fotograficzną.)

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej, fotografii ulicznej i fotografii architektury. Podczas wyjazdy będą zajęcia z obróbki cyfrowej.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 11 lutego 2019 o godzinie 20:00.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazdy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Fotografia Karnawału Weneckiego, oraz weneckich krajobrazów.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe.

Gdzie: Wenecja • Włochy •

Czas: od 22 lutego (g. 04:55) do 26 lutego 2019 (do g. 5:20)

Koszt: 1800 zł (1600 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Gdynia - Wenecja - Gdynia, nocleg, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport w tym jednodniowa wycieczka w Dolomity, wyżywienie; Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190222 Wenecja. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zgłoszeń do 11 lutego 2019 włącznie. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20190211.)

Status: wolne miejsca


line