strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Fotografia HDR • Poziom Podstawowy

Warsztaty Fotograficzne • 20190209 • 1400 - 1600+/- • Gdańsk Orunia

Fotografia HDR jest atrakcyjną techniką fotograficzną i powinna być zrozumiała przez każdego fotografa na dobrym poziomie. HDR ze względu na hiper-realistyczną obróbkę cyfrową zyskał złą sławę wśród "profesjonalistów".

Podczas warsztatów zajmiemy się nauką czym jest HDR, dlaczego jest ważny dla Twojej fotografii i w jaki sposób robić zdjęcia by osiągać pożądane rezultaty. Fotografia HDR różni się nieco w zależności od stopnia skomplikowania obrazu który fotografujemy. Na warsztatach zaczniemy od łatwych przykładów i podstawowych technik. Zajęcia dla wszystkich którzy chcą się nauczyć fotografii HDR.

HDR - od angielskiego High Dynamic Range, czyli powiększony zakres ekspozycji jaką daje aparat fotograficzny, po przez zrobienie większej ilości zdjęć o różnym czasie ekspozycji tej samej sceny. Następnie zdjęcia są ze sobą łączone, by uzyskać zdjęcie o wysokiej rozpiętości tonalnej, czyli widać wszystko w ciemnych miejscach, a jasne nie są przepalone. W ten sposób możemy uzyskać obraz, który jest naturalny dla człowieka i pokazać świat tak jak go widzi ludzkie oko.

Warsztaty nie są skierowane tylko dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią jak i dla osób, które pragną zweryfikować, lub poszerzyć już posiadaną wiedzę. Umiejętność dowolnej produkcji fotograficznej z wykorzystaniem techniki HDR można by powiedzieć jest obowiązkowa dla każdego fotografa.

[] Uczestnikom zostaną przekazane materiały edukacyjne dotyczące samodoskonalenia w fotografii HDR.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii HDR.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, statyw, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie.

Gdzie: Gdańsk

Czas: 9 lutego 2019. Spotykamy się w Gdańsku Oruni o 14:00 punkt spotkania, wraz z mapą zostanie przekazany uczestnikom warsztatów fotograficznych.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190209 HDR. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


line