strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Sudety • Wyprawa Fotograficzna

Wyprawa Fotograficzna • 20190125 - 20190128 • Jelenia Góra • Sudety

Wyprawa fotograficzna w Sudety a dokładniej w Góry Izerskie i Góry Kaczawskie. Względnie intensywny wyjazd podczas którego będziemy fotografować zimowe krajobrazy w/w gór z krótką przerwą na kolację :)

Piękne śniegowe okoliczności przyrody czekają na zdjęcia - zapraszam wszystkich sympatyków fotografii na mała weekendową wyprawę fotograficzną.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej w całym jej spektrum od podstaw, przez panoramy, HDR, film poklatkowy (timelaps), oraz w czasie wolnym będzie okazja do nauki obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop i Lightroom. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyprawa fotograficzna? Wymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie, z obciążeniem (sprzęt fotograficzny często waży) oraz wytrzymałość na różne różności, od zmęczenia, warunków pogodowych… itd. Wszystkie aktywności powiązane z wyprawą fotograficzną w Sudety odbywają się na własną odpowiedzialność. Na konkretne pytania odpowiem mailowo (warsztaty@studiopcf.com), oraz na spotkaniu organizacyjnym dla uczestników wyjazdu które odbędzie się 23 stycznia 2019 o godzinie 20:00. Uczestnicy otrzymają powiadomienia e-mailowe, lub telefoniczne co do miejsca spotkania.

Skrócony program wyjazdu:

25 stycznia wyjazd z Gdyni Głównej o 21:31. Przyjazd do Jeleniej Góry około 7 rano, następnego dnia. Następnie ruszamy do Karkonoskiego Parku Narodowego, lub Góry Izerskie w zależności od warunków pogodowych i fotograficznych. Późnym popołudniem wracamy do Jeleniej Góry, gdzie będziemy nocować. Następnego dnia udamy się na fotografowanie Krainy Wygasłych Wulkanów, czyli Góry Kaczawskie. Pozostały czas przeznaczymy na odpoczynek i posiłek. Około po 21 wyjedziemy z Jeleniej Góry w kierunku Trójmiasta.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Sudety

Program fotograficzny:

• Fotografia Krajobrazowa (celem jest pokazanie piękne ośnieżonych krajobrazów gór)
• Film Poklatkowy (timelaps, oraz podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)
• Obróbka Cyfrowa (zarządzenie biblioteką fotograficzną, obróbka cyfrowa fotografii krajobrazu)

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 23 stycznia 2019 o godzinie 20:00.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyprawy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Fotografia śnieżnych krajobrazów górskich, oraz spędzenie czasu pięknych okolicznościach przyrody.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, wyposażenie dodatkowe, prowiant i woda na własne potrzeby, realna ocena własnej kondycji fizycznej i możliwość kilkudniowego przemieszczania się po górach.

Gdzie: Sudety • Karkonosze • Góry Izerskie • Góry Kaczawskie

Czas: od 25 stycznia (g. 21:30) do 28 stycznia 2019 (do g.7:10)

Koszt: 650 zł (550 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Gdynia - Jelenia Góra - Gdynia, nocleg, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport, wyżywienie; Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190125 Sudety. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20190123)

Status: wolne miejsca


line