strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Karkonoski Park Narodowy

Wyjazd Fotograficzny • 20181207 - 20181210 • Jelenia Góra

Wyjazd fotograficzny do Karkonoskiego Parku Narodowego i okolic. Naszą przygodę podróżniczą rozpoczniemy od zwiedzania Zamku Książ. Następnego ciekawe punkty programu to wizyta w kopalnie uranu Pogórze i Liczyrzepa w Kowarach, oraz Karkonoski Park Narodowy i wejście na Śnieżkę.

Względnie łatwy wyjazd kondycyjnie. Fotograficznie bardzo zróżnicowane tematy od fotografii architektury wnętrz w Zamku Książ, przez fotografie uliczną i krajobrazową po dość trudną fotografię w kopalni uranu.

Wyjazd rozpoczynamy o 21:30 w piątek wracamy o 7 rano w poniedziałek. Mamy 1 planowany nocleg Jeleniej Górze.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej w całym jej spektrum od podstaw, przez panoramy, po HDR. Będziemy mieli okazję zając się fotografią architektury na przykładzie wnętrz Zamku Książ i kilku obiektów architektonicznych w Jeleniej Górze i Karpaczu. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyjazd fotograficzny?


Nie wymagana jest sprawność fizyczna jak przy wyprawach fotograficznych. Tempo jest znacznie miejsce a większość planowanej trasy względnie łatwa do pokonania. Wyjazd Fotograficzną do Karkonoskiego Parku Narodowego odbywa się na własną odpowiedzialność. Na konkretne pytania odpowiem e-mailowo (warsztaty@studiopcf.com), oraz na spotkaniu organizacyjnym dla uczestników wyjazdu, które odbędzie się 5 grudnia 2018 o godzinie 20:00, miejsce spotkania ustalimy z uczestnikami wyjazdu.

Skrócony program wyjazdu:


7 grudnia wyjazd z Gdyni Głównej 21:35. Przyjazd do Wałbrzycha. Przejazd do Zamku Książ. Zwiedzanie i obiad w zamku. Przejazd do Jeleniej Góry. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta. Następnego dnia 8 grudnia przejazd do Kowar zwiedzanie kopalni uranu Podgórze i Liczyrzepa. Przejazd do Karpacza. Karkonoski Park Narodowy. Wejście na Śnieżkę (1602m n.p.m.). Powrót do Karpacza. Zwiedzanie świątyni Wang. Powrót do Jeleniej Góry. Czas obiad i odpoczynek. 21:20 Wyjazd z Jeleniej Góry do Trójmiasta. Przyjazd do Gdyni około 7 rano.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Śnieżka

Program fotograficzny:


• Fotografia Krajobrazowa (miejska, jest sfotografowanie atmosfery Gór Świętokrzyskich)
• Fotografia Architektury (Zamek Książ, Świątynia Wang, Jelenia Góra)
• Fotografia Panoramiczna (podstawy fotografii panoramicznej)
• Fotografia HDR (podstawy fotografii High Dynamic Range)

Wyprawa Fotograficzna do Karkonoskiego Parku Narodowego - jest projektem fotograficznego SKF i Studio PCF: Góry Polski, Parki Narodowe Polski, Zamki Polski. W ten sposób zdjęcia uczestników mogą zostać włączone w planowane publikacje tematyczne i tym samym uczestnicy mogą wnieść swój wkład we własny dorobek fotograficzny. Więcej informacji dla uczestników wyprawy na życzenie.

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej, oraz w/w tematów powiązanych z różnymi technikami fotograficznymi.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 5 grudnia 2018 o godzinie 20:00. Miejsce spotkania zostanie ustalone z uczestnikami wyjazdu.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazd odbywa się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Zwiedzanie i poznanie fascynujących miejsc od Zamku Książ, przez kopalnie uranu aż po Karkonoski Park Narodowy ze zdobyciem Śnieżki (1602m n.p.m.) włącznie.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, kolorowe. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie.

Gdzie: Karkonoski Park Narodowy; Wałbrzych, Jelenia Góra, Karpacz, Kowary

Czas: od 7 grudnia 2018 od godziny 21:30 do godziny 7: rano 25 listopada

Koszt: 500 zł (450 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Gdynia - Jelenia Góra - Gdynia, nocleg, opłaty wstępu na Zamek Książ, do kopalni uranu, MLK Karpacz, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport, wyżywienie; Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20181207 Karkonosze. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20181205. Zapisy i zgłoszenia do 5 grudnia do godziny 20:00)

Status: są wolne miejsca


line