strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Słowiński Park Narodowy

Wyprawa Fotograficzna • 20181202 • Łeba

Jedno dniowa wyprawa fotograficzna do Słowińskiego Parku Narodowego (SPN). Słowiński Park Narodowy jest jednym z najpiękniejszych parków w Polsce, z racji na to że jego walory nie są promowane a fotografii z jego najciekawszych miejsc nikt nie pokazuje to może się jawić jako średnio ciekawy zamiast wyjątkowy i fascynujący.

Względnie intensywny wyjazd z dużą ilością chodzenia, co wynika z dystansu i niedostępności parku - po jednej stronie Morze Bałtyckie po drugiej Jezioro Łebsko. Wyjazd rozpoczynamy o 5:15 z Gdyni niedzielę 2 grudnia i wracamy tego samego dnia około 20/21. Należy zabrać prowiant i wodę po drodze może być trudno upolować cokolwiek do picia i do jedzenia.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej w całym jej spektrum od podstaw, przez panoramy, makro, HDR w parku narodowym. Jeśli będą chmury zrobimy nieco filmów poklatkowych (timelaps). Dodatkowo nauczysz się techniki pracy fotograficznej na pustyni - podobne warunki jakie stwarzają piaskowe wydmy spotkasz na pustyni dzięki temu możesz zapoznać się jak zmienić obiektyw w takich warunkach, na co zwracać uwagę i jak zabezpieczyć sprzęt fotograficzny.

Co to jest wyprawa fotograficzna?


Wymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie, z obciążeniem (sprzęt fotograficzny często waży) oraz wytrzymałość na różne różności, od zmęczenia, warunków pogodowych… itd. Wszystkie aktywności powiązane z Wyprawą Fotograficzną do Słowińskiego Parku Narodowego odbywają się na własną odpowiedzialność. Na konkretne pytania odpowiem e-mailowo (warsztaty@studiopcf.com).

Skrócony program wyjazdu:

2 grudnia wyjazd z Gdyni Głównej 5:15. Przyjazd do Łeby około 8 rano. Przejście przez park w stronę Wydmy Łąckiej (42m n.p.m.). Rozpoczniemy krótki trening pracy fotograficznej na pustyni, następnie… fotografujemy piaskowe wydmy, naturę która tam rośnie (makro). Później przejdziemy w głąb parku w stronę Czołpina. Jak daleko dojdziemy zależy od tempa przemieszczania się i fotografowania różnych ciekawych krajobrazów. Łącznie przejdziemy ponad 30km w tym około 10km po dość trudnym piaszczyście mięciutkim terenie. Około 17 powinniśmy wrócić do Łeby i dalej wracamy do Gdyni. W Gdyni powinniśmy być około 20/21.

Program fotograficzny:


• Fotografia Krajobrazowa (celem jest sfotografowanie parku narodowego i pokazanie jego piękna)
• Makro Fotografia (praca z makro fotografią w dokumentalnym stylu)
• Fotografia Panoramiczna (podstawy fotografii panoramicznej)
• Fotografia HDR (podstawy fotografii High Dynamic Range)
• Film Poklatkowy (timelaps, podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)
• Nauka używania i zabezpieczania sprzętu fotograficznego w pustynnych warunkach

[] Wyjazd do parku narodowego odbywa się na własną odpowiedzialność.

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej, oraz w/w tematów powiązanych z różnymi technikami fotograficznymi.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyprawy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Spędzenie czasu w naturze na fotografowaniu wyjątkowo pięknego Słowińskiego Parku Narodowego

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, obiektyw do makro fotografii, latarka. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, wyposażenie dodatkowe, prowiant i woda na własne potrzeby, realna ocena własnej kondycji fizycznej.

Gdzie: Słowiński Park Narodowy

Czas: 2 grudnia 2018 godziny 5:15 do godziny 20/21-wszej.

Koszt: 130 zł (100 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Rumia - Łeba - Rumia, opłata za warsztaty fotograficzne. Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20181202 Łeba. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy i zgłoszenia do 1 grudnia do g. 13:00)

Status: są wolne miejsca


line