strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Świętokrzyski Park Narodowy

Wyprawa Fotograficzna • 20181123 - 20181125 • Kielce • Świętokrzyski Park Narodowy

Mini wyprawa fotograficzna do Świętokrzyskiego Parku Narodowego (ŚPN). Wejdziemy na Łysice (612 m n.p.m.), a potem przemieszczając się przez park narodowy dotrzemy na Łysą Górę (594 m n.p.m.). Na terenie parku będziemy robić zdjęcia głównie krajobrazów i drzew. Góry Świętokrzyskie o tej porze roku wyglądają bardziej "magicznie" niż w środku lata więc dodatkowo jest okazja zobaczyć je i sfotografować w atmosferze która nadaje im charakteru.

Po przejściu przez ŚPN około 20 km wrócimy do Kielc. Gdzie zrobimy przerwę na posiłek i odpoczynek. Następnie po 19 ruszymy w stronę Warszawy.

W Warszawie od 22:30 do 00:30 fotografujemy miasto nocą. W Warszawie w planie fotograficznym mamy stare miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i inne interesująco wyglądające nocą miejsca.

Względnie intensywny wyjazd podczas którego spędzamy 2 noce w pociągu. Wyjazd rozpoczynamy o 22 w piątek wracamy o 6 rano w niedzielę. Nie mamy planowanego noclegu. Można przespać się w pociągu. Na pierwszą część dnia należy zabrać prowiant i wodę ze sobą przed 7 rano na dworcu w Kielcach może się okazać że wszystko jest zamknięte.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej w całym jej spektrum od podstaw, przez panoramy, makro, HDR w parku narodowym. Poruszymy nieco nt. fotografii typy "fine art" na przykładzie drzew. Nauczymy się na czym polegają realizacje tego typy i pobawimy się w poszukiwanie minimalizmu w skomplikowanym krajobrazie.

W Warszawie, zajmiemy się elementami fotografii nocnej na podstawowym poziomie oraz nocnym filmem poklatkowym (timelaps). Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyprawa fotograficzna?


Wymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie, z obciążeniem (sprzęt fotograficzny często waży) oraz wytrzymałość na różne różności, od zmęczenia, warunków pogodowych… itd. Wszystkie aktywności powiązane z Wyprawą Fotograficzną do Świętokrzyskiego Parku Narodowego odbywają się na własną odpowiedzialność. Na konkretne pytania odpowiem emailowo (warsztaty@studiopcf.com), oraz na spotkaniu organizacyjnym dla uczestników wyjazdu, które odbędzie się 21 listopada 2018 o godzinie 20:00, miejsce spotkania ustalimy z uczestnikami mini-wyprawy.

Skrócony program wyjazdu:


23 listopada wyjazd z Gdyni Głównej 22:25. Przyjazd do Kielc. Przejazd do Św. Katarzyny. Wyjście na szlak na Łysicę. Następnie przejście na Łysą Górę. Trasa ma około 20 km. Powrót do Kielc. Posiłek i odpoczynek. Przejazd do Warszawy. Fotografujemy miasto nocą po czym przed 1 wyjeżdżamy do Trójmiasta. Przyjazd do Gdyni w niedzielę 25 listopada około 5 rano.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Kielce

Program fotograficzny:


• Fotografia Krajobrazowa (celem jest sfotografowanie atmosfery Gór Świętokrzyskich)
• Fotografia Fine Art (trening patrzenia i poszukiwania kadrów które zawierają sceny nadające się na obraz, druk i formę, która może upiększyć mieszkanie)
• Makro Fotografia (praca z makro fotografią późną jesienią wygląda nieco inaczej. Nauczymy się podstaw makro fotografii oraz poznamy kilka przebiegłych technik w warunkach w których nie kwitną konwalie)
• Fotografia Panoramiczna (podstawy fotografii panoramicznej)
• Fotografia HDR (podstawy fotografii High Dynamic Range)
• Fotografia w Podczerwieni (IR) (podstawy fotografii w podczerwieni)
• Fotografia Czarno - Biała (podstawy stosowania filtrów fotograficznych w fotografii czarno - białej, oraz poszukiwanie obrazów czarno białych w kolorowej scenerii)
• Fotografia Nocna - (podstawy fotografii nocnej, krótki i długie ekspozycje, rozmycie ruchu)
• Film Poklatkowy (timelaps & hyperlaps, podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)

Wyprawa Fotograficzna w Góry Świętokrzyskie / Parku Narodowego - jest projektem fotograficznego SKF i Studio PCF: Góry Polski, Parki Narodowe Polski, UNESCO World Heritage Sites - tyle pieczeni na jednym ogniu. W ten sposób zdjęcia uczestników mogą zostać włączone w planowane publikacje tematyczne i tym samym uczestnicy mogą wnieść swój wkład we własny dorobek fotograficzny. Więcej informacji dla uczestników wyprawy na życzenie.

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej, oraz w/w tematów powiązanych z różnymi technikami fotograficznymi.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 21 listopada 2018 o godzinie 20:00. Miejsce spotkania zostanie ustalone z uczestnikami mini-wyprawy.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyprawy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Spędzenie czasu w naturze na fotografowaniu unikatowego miejsca i najstarszych gór w Polsce. Góry Świętokrzyskie; Świętokrzyski Park Narodowy.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe, obiektyw do makro fotografii, latarka. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, wyposażenie dodatkowe, prowiant i woda na własne potrzeby, realna ocena własnej kondycji fizycznej.

Gdzie: Świętokrzyski Park Narodowy; Warszawa

Czas: od 23 listopada 2018 godziny 22 do godziny 6 rano 25 listopada

Koszt: 200 zł (150 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Rumia - Kielce - Warszawa - Rumia, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport, wyżywienie; Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie.

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20181123 Łysa Kura. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20181121. Zapisy i zgłoszenia do 21 listopada do g. 20:00)

Status: wolne miejsca


line