strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Praga • Wyjazd Fotograficzny

Wyjazd Fotograficzny • 20181026 - 20181029 • Parga • Republika Czeska

Wyjazd fotograficzny do czeskiej Pragi z małymi dodatkami. Pragi nie trzeba reklamować - jest to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Pod względem fotograficznym trudno o bardzo atrakcyjne miasto położone bliżej Polski. Podczas wyjazdu fotograficznego odwiedzimy najbardziej popularne miejsca takie jak:

• Zamek Praski (Pražský hrad)
• Most Karola (Karlův most)
• Stare Miasto (Staré město)
• Zegar Astronomiczny (Orloj)
• Josefov (dzielnica żydowska)
• Nowe Miasto (Nové město)
• Mniejsze Miasto (Malá strana)
• Klasztor Strahov (Strahovský klášter)
• Zamek Wyszechradzki (Vyšehrad)

W sobotę rano rozpoczniemy od wschodu słońca nad Pragą a następnie będziemy kontynuować polowanie na ciekawe kadry fotograficzne. Kiedy słońce wzejdzie wyżej zrobimy wypad do Zamku Karlštejn. Następnie wracamy do Pragi. Zwiedzamy lokalne atrakcje przemierzając szlak przez stare miasto, most Karola, aż na Zamek Praski, gdzie poczekamy na zachód słońca. Po zmierzchu nieco fotografii nocnej i degustacja miejscowego piwa.

W niedziele. Dla chętnych wschód słońca w mieście. Następnie śniadanie i kolejny dzień zwiedzania. Z atrakcji fotograficznych głównym punktem będzie biblioteka w klasztorze Strahov. Zwiedzamy i fotografujemy z przerwami na posiłki, aż do późnej nocy.

Nocą przejazd z Pragi do Poznania. W poniedziałek z Poznania pojedziemy do Rogalińskiego Parku Krajobrazowego na małe safari pięknych dębów i miejscowych krajobrazów. Z parku przeniesiemy się do Wielkopolskiego Parku Narodowego i do około 15:30 fotografujemy park. Następnie wracamy do Poznania i z Poznania do Trójmiasta. W Trójmieście będziemy około godziny 21.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej, reportażu fotograficznego, fotografii architektury, fotografii ulicznej z cała gamą technik fotograficznych od podstawowej ekspozycji, przez panoramy, HDR, film poklatkowy (timelaps, hyperlaps), oraz w czasie wolnym będzie okazja do nauki obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop i Lightroom. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyjazd fotograficzny? W odróżnieniu od wyprawy nie wymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie. Na wyjazd fotograficzny nie ma ograniczeń i wymagań względem uczestników. Wyjazd można traktować jak warsztaty fotograficzne, weekendowy wypad, lub zwykły zorganizowany wyjazd. Jedyną trudność może sprawiać intensywność działań - ale jest tak skonstruowany że dla osób przemęczonych będą małe luki czasowe na odpoczynek.

W razie pytań proszę o kontakt: skf@studiopcf.com. Przed wyjazdem odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu. Termin i miejsce spotkania zostanie ustalone z osobami które się zgłoszą na wyjazd

Skrócony program wyjazdu:

(piątek) 26 października 2018 o 15:30 wyjazd z Gdyni - 21:21 przyjazd do Wrocławia. Małe safari po Wrocławiu pod hasłem "Wrocław Nocą".

(sobota) 27 października 2018 o 05:00 przyjazd do Pragi. Praga "Wschód Słońca". Następnie przejazd do Karlštejn, zwiedzanie zamku i powrót do Pragi. Zwiedzamy Pragę. Fotografujemy. Degustujemy miejscowe piwo i inne śliwowice :

(niedziela) 28 października 2018 o Przez cały dzień zwiedzamy Pragę. W nocy wyjazd do Poznania.

(poniedziałek) 29 października 2018 o 08:00 przyjazd do Poznania. Przejazd do Rogalińskiego Parku Krajobrazowego gdzie będziemy fotografować stare dęby. Z parku przeniesiemy się do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Okło 16 powrót do Poznania. Około 21 przyjazd do Trójmiasta.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Praga

Program fotograficzny:

• Fotografia krajobrazowa - celem jest pokazanie piękna fotografowanych obiektów, fotografia pocztówkowa z kreatywnymi elementami
• Fotografia architektury - na przykładzie kamienic i budynków, oraz na przykładzie praskiego metra
• Reportaż fotograficzny - pod różnymi tematami np. "Praga", "Praskie Ulice", "Detale Architektoniczne".., et cetera...
• Fotografia uliczna - Pragę można by okrzyknąć stolicą fotografii ulicznej. Świetne miejsce do nauki tego rodzaju fotografii, oraz możliwości zrobienia ciekawych zdjęć
• Film Poklatkowy - timelaps & hyperlaps, podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii

Wyjazd Fotograficzny do Pragi - jest częścią projektu fotograficznego SKF i Studio PCF: UNESCO World Heritage Sites, Parki Narodowe Polski, oraz Parki Krajobrazowe Polski. W ten sposób zdjęcia uczestników mogą zostać włączone w planowane publikacje tematyczne i tym samym uczestnicy mogą wnieść swój wkład we własny dorobek fotograficzny. Więcej informacji dla uczestników wyprawy.

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii podróżniczej.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyjazdy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Spędzenie czasu w jednym z piękniejszych miast na świecie z aparatem w ręku. Poznanie nowych fascynujących miejsc.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie.

Gdzie: Praga • Karlštejn • Republika Czeska

Czas: od 26 października 2018 do 29 października (Wyjazd 15:30 z Gdyni. Powrót 20:44 do Gdyni)

Koszt: 700 zł (670 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazdy długodystansowe Gdynia - Praga - Gdynia, nocleg w Pradze, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport, wyżywienie, biletów wstępu; Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20181026 Krecik. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym)

Status: są wolne miejsca


Praga - Wyjazd Fotograficzny


line