strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Wyjazd Fotograficzny • Berlin

Wyjazd Fotograficzny • 20181019 - 20181022 • Berlin • Niemcy

Wyjazd fotograficzny do Berlina. Podczas którego będziemy fotografować zabytki wpisane na listę UNESCO World Heritage Site w Berlinie i Poczdamie. Poza tym będziemy eksplorować ciekawe pod kątem fotograficznym zakątki Berlina od pokrytych graffiti zaułków, lokalizacji idealnych na fotografię uliczną i sposobności na zrobienie ciekawych zdjęć.

Względnie intensywny wyjazd podczas którego będziemy "mieszkać" w centrum Berlina. Z racji na intensywność wyjazdu słowo mieszkać zostało napisane w cudzysłowie.

Skrócony program wyjazdu:

Sobota o 19 października 2018 wyjazd z Gdańska do Berlina. Przyjazd o 6 rano. Fotografujemy Berlin od rana aż do około 13. Następnie zakwaterowanie i przerwa posiłek. Po 15 kontynuujemy eksplorowanie zakątków Berlina. Po przerwie na kolację czas na fotografię nocną. Zdjęcia rozpoczniemy w klasycznych pocztówkowych lokalizacjach a zakończymy w alternatywnie "ładnych" miejscach.

Niedziela o 20 października 2018 wcześnie rano przejazd do Poczdamu. Fotografujemy miejscowe pałace i miasto. Późniejszym popołudniem wracamy do Berlina (około 16) i zajmiemy się fotografią uliczną i okolicami stacji kolejowej Zoologische Garten. Wyjazd z Berlina o 21 do Gdańska. Przyjazd do Gdańska 21 października o 5:50 rano.

Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Berlin

Program fotograficzny:

• Fotografia Krajobrazowa (zabytki wpisane na listę UNESCO, architektura Berlina)
• Fotografia Uliczna (safari fotograficzne, reportaż fotograficzny)
• Fotografia Nocna (fotografia pocztówkowa, zdjęcia z alternatywnych miejsc, architektura nocą)
• Film Poklatkowy (timelaps & hyperlaps, podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)Wyjazd fotograficzny do Berlina może posłużyć Ci jako symulacja fotografii podróżniczej. Co to znaczy? Jeśli wybierasz się np. w podróż marzeń albo planujesz często podróżować i fotografować świat - znaczenie będzie miała jakość Twoich zdjęć i czy coś z nimi możesz zrobić? Wyjeżdżając na wymarzone safari w Tanzanii, przemierzając Himalaje czy Saharę, czy eksplorując betonowe impresje Nowej Huty niektóre zasady fotograficzne i umiejętności będą dla Ciebie przydatne. By nabrać umiejętności i nauczyć się fotografii podróżniczej w różnych jej aspektach idealne dla Ciebie będzie:

Symulacja Fotografii Podróżniczej


Jeśli marzy Ci się fotografia podróżnicza w stylu NG, lub innym który możesz spotkać w ulubionym magazynie podróżniczym, lub fotograficznym to jest szansa dla Ciebie na zapoznanie się z kulisami produkcji fotograficznej od podstaw które zostaną szczegółowo omówione podczas zajęć teoretycznych w Sopotece 8 i 15 października. Dodatkowo 13 października spotykamy się na planowaniu fotograficznym, podczas którego stworzymy założenia co i jak będziemy fotografować. Podczas spotkania możesz określić co chcesz stworzyć? A warsztaty fotograficzne pomogą Ci w uzyskaniu efektów które planujesz osiągnąć. Po powrocie odbędzie się dodatkowe spotkanie poświęcone obróbce cyfrowej podczas którego zajmiemy się tworzeniem publikacji fotograficznej zgodnej z wcześniej założonym planem.

20181008 Sopoteka o Fotografia Podróżnicza cz.I (darmowe warsztaty)
20181013 Spotkanie Organizacyjna dla wyjeżdzających do Berlina (nieodpłatne spotkanie organizacyjne)
20181015 Sopoteka o Fotografia Podróżnicza cz.II (bezpłatne warsztaty)
20181020 Produkcja Fotograficzna w Berlinie
20181021 Produkcja Fotograficzna w Berlinie
20181024 Obróbka Cyfrowa o Stworzenie publikacji fotograficznej na bazie zdjęć wykonanych w Berlinie. Pytania i odpowiedzi na nurtujące trudności związane z obróbką cyfrową włącznie z obróbka filmu poklatkowego (timelaps). Udział w warsztatach dla uczestników wyjazdu do Berlina jest bezpłatne.

W ten sposób na mikro skalę możesz nauczyć się jak tworzyć zaawansowane produkcje fotograficzne. Przy większych projektach - dłuższych wyjazdach zmieni się ilość elementów do zaplanowania i ich złożoność - to co będzie stałe to metodyka tworzenia projektu fotograficznego i uzyskania względnie przewidywalnych rezultatów, oraz jakości produkcji fotograficznej. Dzięki "Symulacji Fotografii Podróżniczej" możesz posiąść niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnej realizacji własnych projektów fotograficznych.


[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazu miejskiego.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 13 października 2018 o godzinie 20:00 w Sopocie. Spotykamy się w hali dworca. Podczas spotkania zaplanujemy działania fotograficzne (nie mylić z programem wyjazdu).

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[] Jako inspirację zobacz e-book "5 hours in Berlin" na stronie: ebooks.studiopcf.com

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyprawy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.Cel: Eksploracja stolicy Niemiec pod kątem ciekawych kadrów fotograficznych.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, zapasowe baterie do aparatu. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie.

Gdzie: Berlin • Poczdam • Niemcy

Czas: od 19 października 2018 od godziny 21 do godziny 6 rano 22 października 2018

Koszt: 555 zł

*w cenie przejazd Gdańsk - Berlin - Gdańsk, nocleg w hostelu, bilet weekendowy na strefę Berlina i Poczdamu, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za wyżywienie i ewentualne bilety wstępu.; Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie) <

Zgłoszenia: emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20181019 Berlin. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20181013)

Status: są wolne miejsca
line